Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  OBRAZEM: Na Prachaticko přijeli opět pomáhat seniorům psi

PRACHATICKO – 1/9 2020 - 15:22 – Opět po roce do Prachatic zavítal spolek Tam, kde zvířata pomáhají. Navštívil dvě zařízení a potěšil nejen seniory, ale i handicapované.

      

   Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

  

Spolek pod vedením Pavla Soukupa, není na jihu Čech poprvé. Každoročně mají své zázemí na Dobré Vodě u Prachatic. Během týdne vzdělávají budoucí terapeuty. V rámci praxe navštěvují různá zařízení. Obrátili se také na nás prostřednictvím ředitelky Domova seniorů Mistra Křišťana Hany Vojtové, která má s touto metodou velké zkušenosti a také skupinu terapeutů školila. Město Prachatice zařídilo bezpečnou návštěvu v zahradě Domu s pečovatelskou službou na Skalce v Prachaticích a v zahradě Chelčického domova sv. Linharta. Obě zařízení byla nadšená a vděčná, za zprostředkování.

Canisterapie jako metoda, která ovlivňuje pomocí psů tělesné i duševní obtíže člověka, má značný vliv na člověka. Lze aktivizovat myšlení, paměť, komunikaci, učení se (mluvenou řeč, neverbální projevy), ale i motoriku (chůzi, pohyb). Rozvíjí i sociální dovednosti (zvládání krizových situací)…Kurz, kterým budoucí terapeuti prochází, připravuje majitele psů a psy samotné na setkávání právě s osobami se zdravotním postižením a seniory, na osoby s omezeným pohybem i orientací, duševním onemocněním. Nejdůležitější, vedle získání osvědčení, je právě praxe, kterou mohli frekventanti se svými psy u nás mít.

Rozradostnění senioři, šťastní a veselí uživatelé služeb se zdravotním postižením, vedoucí, zapálení frekventanti, spokojení organizátoři.

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena