Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Peníze z krajské sbírky už dostanou lidé ze zničeného domu 

 LENORA – 25. října 2019 - 15:01 - Jihočeský kraj informoval, že první peníze ze sbírky pro lidi postižené výbuchem domu v Lenoře už pošle lidem ze zničeného domu číslo 31, jehož zbytky čekají na demolici. Majitelé bytů v domě dostanou 546 tisíc korun. Sbírka pak ale poběží dál.  

 Text: Lukáš Karbulka

   Kraji jde podle hejtmanky o to, aby se peníze dostaly k lidem, kteří přišli o všechno, co nejdříve. „Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili a není jim osud svých spoluobčanů lhostejný,“ řekla jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. Sbírka na účtu 370707070/0300 pokračuje až do 31. března příštího roku. „Další část finančních prostředků z veřejné sbírky bude rozdělována průběžně podle toho, jak velkou sumu se v následující době podaří nashromáždit,“ dodal krajský mluvčí Radek Šíma.

   Při neštěstí 3. října krátce po čtvrté hodině nad ránem byl explozí zničen dům číslo popisné 31 a poškozeny byty v sousedních dvou domech. Do domu číslo 33 se lidé vrátili po třech dnech. V domě 32 nyní lidé dostali nová okna a dům číslo 31 čeká na demolici. Její postup musí určit statik s ohledem na to, že dům měl společnou stěnu s domem číslo 32. Demolici bude platit Jihočeský kraj. Při výbuchu zemřel jeden muž a zraněno bylo devět lidí. Dalších devatenáct bylo evakuováno. Příčiny policie ještě nezveřejnila.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist