Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

Zdeněk Přibyl - vydavatel

redaktor a fotograf, +420 607 640 368, mailto:redakce@prachatickonews.cz

Ladislav Beran

volarský zpravodaj, + 420 728 060 075,
ladislav.beran@gmail.com

 1. 9. 1949 /Tábor/ - novinářskému a fotografickému řemeslu se věnuje už více než třicet let. Prošel městskými novinami, okresním týdeníkem a krajským deníkem. Jako šéfredaktor dovedl s kolektivem spolupracovníků Hraničář k historicky prvnímu deníku na Prachaticku - Listům Prachaticka. V 70. letech absolvoval výběrovou Školu výtvarné fotografie v Brně u profesorů K. O. Hrubého, Jaroslava Vávry a Milana Borovičky. V roce 1992 promoval na Univerzitě Karlově, Filosofické fakultě v oboru vzdělávání dospělých. Na práci v redakci pak navázal jako volný novinář a fotograf. Spolupracoval s Českým rozhlasem v Českých Budějovicích, rádiem Prácheň v Písku a rádiem Šumava v Plzni. Působil v krajské redakci televize Nova jako redaktor a kameraman. Jako novinář a fotograf publikuje spolu se svým synem Tomášem v cestopisně a geograficky zaměřených časopisech. Zároveň byl producentem a redaktorem reportáží vytvořených pro pořad České televize Toulavá kamera a pro krajanské televizní vysílání v USA. Tři desítky let se věnuje reportážní i výtvarné fotografii. Na kontě má řadu úspěchů na tuzemských i mezinárodních výstavách a soutěžích. Je například dvojnásobným vítězem prestižní mezinárodní soutěže Diafon Opava. Vystavoval i v Záhřebu i Japonsku. Používá zkratku (zp).
 Dlouhodobě dopisuje do Volarského zpravodaje - zejména do sportovní rubriky. Přes třicet let se věnuje kopané, ať už jako hráč Hraničáře Nová Pec, Tatranu Volary, JDZ Volary a SKP Prachatice, kde svou aktivní dráhu ukončil. Pracoval také deset let na okresním fotbalovém svazu jako předseda komise mládeže. Jeho doménou je kopaná, ale nezůstává jen u ni. Volary a okolí, má svá půvabná místa a je důležité, aby se o městě a lidech v něm vědělo. Proto představuje široké spektrum zajímavých volarských obyvatel jako jsou sportovci a další osobnosti a také zajímavé okolí, které skýtá mnoho turistických zajímavostí. Dopisovatelskou činnost má jako koníčka. Pro PrachatickoNews píše od roku 2006. Používá zkratku (ber)

Ivan Janota

fotograf - Netolice, + 420 723 041 368, Janota.I@seznam.cz 

4. 12. 1966 /České Budějovice/ - fotografovat začal asi v devíti letech a stále je to jeho největší koníček. Bez svojí fotografické brašny nevychází, protože nikdy neví, co potká zajímavého a většina situací je neopakovatelná. Má za sebou řadu úspěchů ve fotografických soutěžích i vlastní výstavu. Stále se ale považuje za fotografa amatéra a skromně připouští, že se mu pár fotek povedlo. Fotografování ho zatím neživí a tak si může dovolit fotit zadarmo a tak má o zábavu stále postaráno. Jeho fotografie už se objevily v časopisech i na reklamních letácích. V redakci PrachatickoNews jsou jeho doménou fotoreportáže z Netolic a okolí. Redakce mu přidělila zkratku (jan)

 

  
 

PRACHATICKOnews.cz

Nám. Přátelství 688

383 01 Prachatice

Seznam členů redakce:

Zdeněk Přibyl

Ladislav Beran

Ivan Janota

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***