Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Detektivní román Pětidomí Tomáše Přibyla ocenila Asociace!

 PRAHA/PRACHATICE - 21. června 2019 - 14:01 - V pražském policejním muzeu získal včera, 20. června, významnou cenu České asociace autorů detektivní literatury detektivní román Pětidomí jihočeského autora Tomáše Přibyla z Prachatic. S gratulací autorovi se připojuje i naše redakce.

 Text: (red), foto: Karel Rabenhaupt a Zdeněk Přibyl

   Detektivní román Pětidomí spisovatele a novináře Tomáše Přibyla vyšel vloni v největším českém nakladatelském domě Albatros Media, respektive v jeho nakladatelství Motto.

   Pětidomí bylo napsáno v Prachaticích, odehrává se v Praze v Bohnicích a soutěžilo ve 24. ročníku soutěže České asociace autorů detektivní literatury o nejlepší detektivní román loňského roku. A v závěru si odneslo jedno z čestných uznání a dostalo se mezi několik málo oceněných knih v rekordním počtu přihlášených titulů. Porota musela nakonec přečíst přes dvacet titulů.

   „Je to pro mě trochu šokující, protože v Pětidomí se nevyšetřuje vražda a nikdo nezemře, pachatele se dozvíte za polovinou, a pak se řeší především to, proč to udělal a jak mu pomoci. Je to tedy hodně neobvyklá detektivka, kde jde hlavně o pochopení postav a vztahů, což je dnes málo běžné. A přesto zabodovala. Takže to beru tak, že je to fakt dobře napsané,“ řekl Tomáš Přibyl.

   Porota také ocenila reálnost policejních postupů vyšetřující dvojice, kterou tvoří stárnoucí a občas protivná kriminalistka a kapitánka s dobrým srdcem Věra Kostoryzová a mladý poručík plný energie Tomáš Kabátník. Pětidomí přitom není román od začátku plný mrtvol. „Napětí tu v žádném případě nechybí, jen nemá tu povrchní akční podobu, jakou dnes často dostává,“ říká Tomáš Přibyl. „Chtěl jsem, aby to byl hlavně lidský příběh,“ dodal.  

   Tomáš Přibyl nyní začíná pracovat na dalším detektivním románu s touto dvojicí vyšetřovatelů. „Tentokrát půjde o příběh, který se bude odehrávat z části v Praze, ale vyšetřování povede i do jižních Čech a bude se točit kolem výstavby dálnice a dotací,“ prozradil autor.

   Tomáš Přibyl je třiačtyřicetiletý novinář a spisovatel z Prachatic. Má pětadvacetileté zkušenosti z tištěných i elektronických médií a z pozic od externisty přes vedoucího vydání až po šéfredaktora. Pracoval, psal, fotil a natáčel i pro Český rozhlas, Českou televizi, TV Prima, Česko-americkou televizi Herold a řadu cestopisných časopisů.

   Další informace o literární soutěži a jejích výsledcích najdete zde.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist