Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Stavba kruhové křižovatky na Fišerce už se úspěšně rozjela 

 VIMPERK – 15. dubna 2019 - 15:22 - V minulém týdnu začala ve Vimperku oficiálně stavba už druhé kruhové křižovatky. Bude mít tři etapy a první z nich zahrnuje výjezd od čerpací stanice směrem na Strakonice.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

   Ve městě by neměla první etapa způsobit větší dopravní komplikace a podle vedení města zatím ani nepůsobí. S druhou a třetí etapou investice za 26 milionů korun už to bude složitější a provoz na Fišerce budou pak do jejího dokončení řídit semafory.  

   „V rámci první etapy, která by měla trvat do konce května, je provedena uzavírka od výjezdu z čerpací stanice směrem na Strakonice. Z čerpací stanice se musí vyjíždět zpět do města. Výjezd od nákupního střediska je také omezen a to pouze jedním směrem, kterým se vjíždí,“ vysvětlil místostarosta Zdeněk Kuncl.  

   Výběrové řízení kraje a města na stavbu nové kruhové křižovatky vyhrála firma Strabag. Město bude z nákladů platit zhruba sedm milionů korun na věci, které se netýkají samotné křižovatky a silnice II/145, tedy například chodníků, osvětlení nebo zeleně. Kromě nového kruhového objezdu tu také vznikne odbočovací pruh k pumpě a nově se po přestavbě začne z Fišerky jezdit i směrem na Strakonice.  

   Ani ve druhé a třetí etapě by neměl být omezen provoz čerpací stanice a provoz na Fišerce budou řídit semafory sejně jako při stavbě kruhového objezdu u autobusového nádraží. Stavba má být hotová kompletně nejpozději do konce září.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist