Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Volarská bulka popáté s třiceti spokojenými hráči

 VOLARY - 5. února 2019 - 9:45 - Ve společenské místnosti hotelu Bobík se v sobotu 2. února uskutečnil pátý ročník karetní hry bulka. Pořadatelé v čele s bratry Vladimírem a Václavem Bajčíkovými a Jaroslavem Mikešem přivítali třicet hráčů natěšených na tuto jihočeskou specialitu. Bulka totiž dle internetových stránek vyznívá jako Jihočeská.

 Text a foto: Ladislav Beran

   Tato hra obnáší svá pravidla a pořadatelé si je mohou různě upravit. Ve Volarech se hrálo na třikrát sedmdesát minut, tedy velmi náročná varianta.
Hrálo se dlouho a pořadí se vykrystalizovalo následovně.

   Volarskou bulku vyhrál René Šrůtek z Prachatic, řidič dálkové autobusové přepravy, který ukázal, že nejen volant, ale i logickou hru ovládá výtečně. Na druhém místě se umístil Josef Zíka z Volar – Chlumu a bronz bral Zdeněk Hödl z Horní Vltavice.   Za nahrání nejvíce bodů v jednom kole potom získal zajímavou cenu v podobě číše Jaroslav Mikeš z Lenory.   Ceny byly pro všechny účastníky a dostalo se i na dvě hrající dámy, které ukázaly, že tato vesměs mužská hra jim jde velmi dobře. Ocenění získal také jeden vozíčkář, který byl velmi nadšen úrovní a kvalitou hry.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist