Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 PRACHATICE: Poděkování koledníkům letošní Tříkrálové sbírky

 PRACHATICE - 20. ledna 2019 - 19:40 - Velkého poděkování se ve středu 16. ledna dostalo koledníkům, vedoucím skupinek i rodičům koledníků letošní Tříkrálové sbírky za Farní charitu Prachatice. Sbírka začala žehnáním koledníkům v kostele sv. Jakuba v první den nového roku a skončila v pondělí 14. ledna. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

   "Děkujeme za vaši velkou ochotu pomoci lidem v nouzi," zněla slova díků. Místem poděkování koledníkům se stala společenská místnost Charitního domova sv. Dominika Savia pro matky s dětmi ve Slunečné ulici v Prachaticích, který dostane část výtěžku sbírky. "Sluníčkový koláč" dětem rozkrojila a podávala katechetka Lenka Hanžlová a připomněla jim, že pro zdejší domov pro matku a dítě také koledovali.

   O sbírce v Prachaticích informovala Tereza Pecková, sociální pracovnice Charitního domova. "Tento rok se vykoledovalo celkem 393 279 korun. Připraveno bylo 70 pokladniček, koledovalo se ale s 58 pokladničkami. Dětských koledníků bylo celkem 162. Vedoucích skupinek bylo celkem 52, přičemž někteří měli na sebe napsané více než jednu pokladničku," uvedla Tereza Pecková.

   Ze zahájení, průběhu Tříkrálové sbírky v Prachaticích a závěrečného poděkování koledníkům jsme pro vás připravili oblíbený fotopás.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist