Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 XTERRA CZECH TRAIL RUN v terénu u Křišťanovického rybníka

 PRACHATICE - 28. srpna 2018 - 14:49 - Po letošním květnovém duatlonu Hus Muž a červencovém světovém poháru v triatlonu Xterra Czech přichází pořadatelská skupina okolo rodiny Pilouškových s další sportovní výzvou. Po tříleté pauze se vrací běžecký závod Xterra Trail Run, který ale mění místo i datum konání. Letošní čtvrtý ročník se uskuteční v neděli 23. září v okolí Křišťanovic.

 Připravil: Michal Piloušek ml.

    Start a cíl závodů Xerra Trail Run se odehrají na pláži Křišťanovického rybníka u Boudy u Josefa a Adélky. Závod je součástí prestižní celosvětové série terénních běhů pod značkou Xterra Trail Run.

   Změna termínu z původního listopadového na zářijový má pragmatický důvod. „Zkrátka už byla zima a pro rodiče s dětmi bylo absolvovat závod poměrně obtížné. I pro nás jako pořadatele bude babí léto určitě příjemnější,“ řekl Michal Piloušek starší, duchovní otec české Xterry.

   Přesun od prachatického internátu doprostřed přírody k rybníku má důvod také poměrně jednoduchý. „Už jsme tady vyčerpali možnosti a nechceme každý rok nabízet stejnou trasu závodu, proto měníme místo konání. Josef a Adélka Fojtovi nám navíc vytváří u Křišťanovického rybníka perfektní podmínky. Kdo přijede, tak určitě bude překvapen, kolik zajímavých cest a pěšinek je v okolí koryta řeky Blanice,“ dodal Piloušek starší.

   Po závodě je plánované také neoficiální zakončení sezóny, na které jsou zváni jak sportovci a fanoušci, tak pořadatelé, kteří se zasloužili o návrat značky Xterra do Čech a Prachatic.   Celý závodní den začne prezentací dětských účastníků od 8 do 9 hodin ráno. Poté už na malé závodníky čekají tratě po loukách i lesích okolo pláže u rybníka. Nejmenší předškolní děti budou muset uběhnout 200 m, starší 6-7 let staří už celých 300 m, děti od 8-9 a 10-11 let absolvují 600 metrů dlouhou trasu a na nejstarší 12-13 a 14-15 let staré žáky bude čekat krosová patnáctistovka.

   Všechny tratě povedou terénem, který nebude náročný, ale určitě bude jeho zdolání zážitkem pro každého. Ten, kdo dokončí závod, obdrží pamětní medaili a sladkosti, tři nejlepší dívky a chlapci v každé kategorii potom diplomy a drobné ceny od sponzorů závodu.   Dospěláci se budou moci prezentovat od 9:00 do 10:30, v 11 hodin potom přijde na řadu start. Na výběr bude tradičně ze dvou délek tratí. Kratší varianta bude měřit 5 kilometrů a zavede závodníky na pěšinky, cesty a pole na náhorní plošině okolo Hlásné Lhoty. „Kratší trase říkáme Easy a i profil a náročnost bude odpovídat názvu. Tento závod opravdu zvládne každý sváteční běžec i chodec. Chceme pozvat k pohybu v přírodě i úplné začátečníky!“ říká tvůrce tratí Michal Piloušek mladší.

   Naopak delší trasa s názvem Classic a délkou 14 km bude výzvou i pro zkušené běžce. Po technickém začátku v okolí Křišťanovic závodníci zklesají až k Řepešínskému mlýnu, kde začnou kopírovat v protisměru tok řeky Blanice. Zdejší traily potom vystřídá stoupání k zaniklé obci Cudrovice. Zde závodníci zamíří znovu z kopce k Blanici a přes zříceninu hradu Hus se vrátí ke Křišťanovickému rybníku. „Jsem moc rád, že se podařilo najít cestu, jak překrásné pěšinky okolo Blanice ukázat závodníkům. Neznám moc hezčích míst k tréninku a už se těším na ohlasy závodníků, až si místní terén také vyzkouší. Na trati jsou jak běhavé úseky po lesních cestách, tak pěšinky, přelézání kamenů, můstky přes potoky na rozvodí nebo křivolaké kamenné cesty okolo Cudrovic,“ láká všechny sportovce na Šumavu Piloušek.

   Kategorie dospěláků jsou vypsány po deseti letech a na všechny vítěze čekají diplomy, poháry a také pozávodní posezení u ohně s dobrou zábavou.

   Xterra Trail Run je zakončením trilogie závodů v okolí Záblatí, Křišťanovic a řeky Blanice. I proto pořadatelé zvýhodnili na startovném ty, kteří již letos absolvovali první dva díly, tedy Hus Muž Duatlon a Xterra Czech. Tito všestranní borci pořídí startovné jen za 50 korun. Ostatní budou muset stokorunu přidat. Děti startují za 40 korun. Přihlášky jsou možné až v místě startu. Pořadatelé slibují kvalitní zázemí, na které jsou závodníci z akcí Xterry zvyklí. Taktéž se mohou nejlepší těšit na hodnotné ceny od sponzorů a dobře zásobené občerstvovací stanice.

   Víc informací o závodech lze nalézt na webu www.xterra.cz, případné otázky je možno směřovat na email: michal@xterra.cz.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist