Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Silnice směrem na Hochficht se v polovině srpna na čas uzavře

 PŘEDNÍ ZVONKOVÁ - 10. srpna 2018 - 12:00 -  Lesní silnice, spojující Lipensko s rakouským lyžařským areálem Hochficht přes chráněná šumavská území, se od 16. srpna na čas uzavře. Společnost Swietelsky stavební tu zahájí modernizaci tříkilometrového úseku od státní hranice do Přední Zvonkové. Práce potrvají do poloviny listopadu. Sdělil nám to Zdeněk Zuntych, mluvčí Společnosti Swietelsky stavební.

 Připravil: Zdeněk Přibyl

   Modernizace podle jeho slov uzavře lesní silnici z Přední Zvonkové na hranici s Rakouskem. Neprůjezdná bude od 16. srpna až do listopadu.

   „Nepůjde o jednoduchou stavbu už vzhledem k podmínkám, dostupnosti i jejímu umístění v sousedství Národního parku Šumava. Ale bude to pro nás zajímavá změna,“ řekl Ivan Šot, ředitel Swietelsky stavební, závod Dopravní stavby Jih, který na akci přesune část svého týmu podílejícího se na stavbě dálnice D3 v úseku Bošilec – Ševětín.

   Poslední úsek krajské silnice třetí třídy před státní hranicí se doplní o 15 míst k vyhýbání. Jinak zůstane v této části podél národního parku jednopruhový, neboť investorovi se nepodařilo prosadit její rozšíření na dva pruhy. Při modernizaci se komunikace rozšíří zhruba o půl metru a bude široká čtyři metry.

   Dojde také k úpravě a opravě odvodnění, propustků či sjezdů. Rekonstrukce vozovky bude probíhat recyklací za studena, což umožní, aby se původní konstrukční vrstvy zužitkovaly na místě. Vše na přelomu října a listopadu završí pokládka nových asfaltových vrstev.

   „Výhybny“, rozšířená místa k vyhnutí protijedoucího vozidla, mají na úzké, čtyřmetrové komunikaci zvýšit bezpečnost jízdy. Zvláště v zimní sezoně tudy podle odhadů projede denně přes 300 aut a desítky autobusů s lyžaři. Při umístění výhyben se dbalo na to, aby nedošlo k ohrožení chráněných rostlin.

   „V tom je tato stavba výjimečná. Vedle ve stavebnictví tradičních dohledů ji provází i ekologický dozor,“ poznamenal Miloslav Jindra, šéf stavby ze společnosti Swietelsky stavební. Ta přípravné práce zahájila už letos v březnu, kdy v době vegetačního klidu podle pokynu orgánů ochrany přírody vykácela na 380 dřevin v ploše záboru.

   „V červnu jsme pak navázali demolicí původního mostu přes potok Pestřice na hranici s Rakouskem a stavíme nový. To za dozoru i rakouských úřadů a při běžném provozu, neboť kolem vede provizorní objížďka,“ dodal Miloslav Jindra. Nový most se otevře rovněž na podzim.

   Celý úsek „horské“ silnice z Nové Pece na přechod Zadní Zvonková - Schöneben měří 12 kilometrů. Jihočeský kraj její rekonstrukci rozdělil na několik samostatných částí podle způsobu financování. Společnost Swietelsky stavební ve veřejné soutěži získala dva dohromady měřící osm kilometrů, v ceně 106,6 milionů korun. A to tento tříkilometrový s mostem přes Pestřici, a další, pětikilometrový, z Bližší Lhoty na křižovatku u Nové Pece. Tato komunikace, jejíž stavba začne v červenci 2019, se už rozšíří na dva jízdní pruhy o celkové šířce 6,5 metru. Zbylé části této silnice investor teprve připravuje k soutěži.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist