Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Josef Čada otevřel volarský Dům dětí a mládeže

 VOLARY - 4. června 2018 - 10:51 - Den otevřených dveří ve středu 30. května byl prezentován jako celoživotní práce, odkaz a vzpomínka na již zesnulého Josefa Čadu, který vedl ve Volarech mladé modeláře. Mnozí z nich zůstali u svého koníčka dodnes a hlavně bylo to mnoho a mnoho generací, které naučil vytrvalosti, přesnosti a zejména kamarádství.

 Text a foto: Ladislav Beran

   Den otevřených dveří nabídl kromě prohlídky kluboven a zajímavých míst, která pracovníci i děti využívají, též nádherný model železnice. Ten je ojedinělým dílem a byl velkou chloubou Josefa Čady, který nad ním trávil mnoho dní a roků. Dnes na dílo velkého modeláře, turisty a člověka, navazuje Václav Kadlec.

   Pan Josef Čada postavil na svém modelu známé volarské budovy, jako hasičskou zbrojnici, kostel svaté Kateřiny Alexandrijské či typický volarský alpský dům. Během dne přišlo mnoho dětí a odpoledne i dospělí obdivovatelé nejen železnice, ale i letadla či konstrukce z papírových skládanek.

   Je to krásná výstava. Poděkování patří Václavu Kadlecovi z Prachatic za to, že děti dál vede k modelařině ve volarském domě dětí.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist