Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Letošní Hus Muž Duathlon u Křišťanováku přidal krátkou trasu

 PRACHATICE - 6. února 2018 - 13:51 - Po loňské úspěšné premiéře závodů pod značkou Hus Muž v okolí Křišťanovického rybníka na Prachaticku letos přichází pořadatelský tým okolo Michala Pilouška s Hus Muž Duathlonem.

 Připravil: Zdeněk Přibyl, foto poskytl Michal Piloušek, hlavní organizátor

   K avizované klasické trati na distancích 4 km terénní běh, 24 km horské kolo a 8 km běh, přibyla v tomto týdnu i kratší varianta.

   „Přece jen chceme být závod pro příchozí a začátečníky a závod v délce okolo dvou hodin není úplně vhodný pro nováčky. Proto jsme přidali ještě kratší variantu terénního duatlonu,“ vysvětluje Michal Piloušek.

   Hus Muž se bude konat v sobotu 5. května 2018 poblíž Prachatic u Křišťanovického rybníka, kde startovala a letos znovu startovat bude i česká Xterra. V čem se tedy Hus Muž a Xterra liší?

   „Za prvé - Hus Muž je duatlon a Xterra triatlon. Ale hlavním rozdílem je celé pojetí závodu. Hus Muž je pohodový závod pro všechny, kteří si chtějí zkusit první závod. Pořádáme ho v příjemné atmosféře s týmem, který je vlastně partou kamarádů. Naopak Xterra je vrcholný podnik světového poháru, který musí mít určitou úroveň organizace i náročnost tratí. Tím neříkám, že se nedá začít Xterrou, ale určitě je lepší dát si Hus Muže a pak teprve zkusit celou Xterru,“ vysvětluje pořadatel obou závodů Michal Piloušek.

   V programu duatlonu Hus Muž tedy najdeme dětský přespolní běh, krátký terénní duatlon, dlouhý závod, vloženou kategorii štafet a navíc speciální výzvu v podobě Duathlon Double. Účastníci, kteří absolvují dlouhou trasu závodů Hus Muž a Krušnoman (ten se jede 12. května 2018) mohou soutěžit o vítězství v Duathlon Double. Vyhraje ten, který bude mít nejnižší součet časů. Kromě toho je součástí Hus Muže i doprovodný program pro děti, večerní grilování a koncert. „Chceme dělat závod, kam budou jezdit naši kamarádi závodníci za sportovním zážitkem, ale taky za setkáním s přáteli a pohodovou atmosférou,“ popisuje Michal Piloušek.

   Pořadatelé slibují, že tratě všech závodů budou méně technicky náročné, ale uspokojí jak zkušené Xterráky, tak nováčky. Navíc zavedou závodníky na zajímavá místa okolní přírody včetně unikátního průběhu přes hrad Hus, který dal jméno celému závodu.

   Více informací o Hus Muži, odkaz na přihlášky, nebo zajímavé tipy pro dovolenou v Šumavském podhůří najdete na www.husmuz.cz. O závodě Xterra Czech se dočtete více na www.xterra.cz.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist