Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Kašperská 30: Krásnou přírodu NP Šumava si může užít každý

 ŠUMAVA - 21. ledna 2018 - 8:59 - Atraktivní trasa Kašperské třicítky vede z lyžařského stadionu na Churáňově do centra Národního parku Šumava i s výhledy na bývalý skokanský můstek. Na to se mohou těšit všichni běžkaři, kteří vyráží v sobotu 20. a v neděli 21. ledna na závod Kašperská 30.

 Z redakční pošty: Richard Valoušek

   Závodníci si mohou zajet 30km trasu volně i klasicky, pro rodiny s dětmi a hobby běžce je připraven 10km závod. On-line registrace na závod probíhaly do 16. ledna na www.ski-tour.cz.

   Lyžařský stadion na Churáňově je dlouhé roky jedním z nejoblíbenějších míst, odkud se na Šumavě běžkaři vydávají na své výjezdy. Letos z něj odstartuje již 7. ročník Kašperské 30, druhé zastávky největšího domácího seriálu v běhu na lyžích ČEZ SkiTour.

   Závod nabízí třicetikilometrovou trasu vedoucí převážně Národním parkem Šumava, výběr techniky běhu je však pouze na závodnících. Mohou absolvovat v sobotu 30 km volně a v neděli 30 km klasicky. Rodiny s dětmi či hobby běžci si mohou v sobotu zaběhnout 10 km klasicky. Pro ty úplně nejmenší jsou připraveny závody Mini Kašperská s okruhy přímo na stadionu.

   Trasa 30km okruhu vede z většiny přímo Národním parkem Šumava. Lyžaři se projedou hlubokými šumavskými lesy i rozlehlými zasněženými pláněmi a v závěrečné části závodu vystoupají po horní části sjezdovky Kobyla, kde se otevírají překrásné výhledy do Stašské kotliny. Trasa vede kolem místní dominanty – rozhledny otevřené v zrekonstruovaném skokanském můstku.

   Kašperská 30 není závodem pouze pro elitní lyžaře, díky mírnému čtyřhodinovému limitu si může do cíle pro jedinečnou dřevěnou medaili dojet úplně každý. Kapacita závodu je omezená, startovních čísel je ale stále dost. V současné době je v okolí Churáňova cca 30 cm sněhu a většina trasy závodu je sjízdná.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist