Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Koncertem u sv. Kateřiny potěšil Volarské SaxWork Quartet

 VOLARY - 14. prosince 2017 - 15:53 - Druhý adventní koncert v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské ve Volarech patřil v neděli 10. prosince SaxWork Quartetu.

 Text a foto: Ladislav Beran

   Koncert zahájil farář Římsko-katolické farnosti ve Volarech Karel Falář. Přivítal přítomné a společně se starostkou města Martinou Pospíšilovou a místostarostou Ladislavem Toušem zapálili druhou svíci na adventním věnci, který znamená život věčný, neboť jde o kruh, který je výrazem oné věčnosti.

   Tři mladé dámy a mladý muž tvoří SaxWork Quartet. Na volarský koncert si připravili hudbu starých mistrů a Českou mariánskou muziku.
Ojedinělý hudební zážitek zahájila skladba Georga Friedricha Handela Hallelujah (z oratoria Mesiáš). A poté přišly skladby starých mistrů, aby na závěr zazněla Česká mariánská muzika od Adama Michny z Otradovic.

   Všechny skladby, které pro saxofony upravila umělecká vedoucí souboru Kateřina Pavlíková, zazněly krásně a daly zapomenout na předvánoční shon i silné sněžení za okny. Nádherný koncert se líbil a hudebníci museli ještě něco přidat.

   Byl to krásný večer, za který se hudebníkům SaxWorku dostalo poděkováním dlouhotrvajícím potleskem od lidí, kterých i přes nepřízeň počasí přišlo hodně. Poděkování patří volarské ZUŠ a Římsko katolické farnosti ve Volarech za druhý adventní koncert.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist