Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Volarská knihovna hostila velmi zajímavou výstava o Karlu IV.

 VOLARY - 4. září 2017 - 18:27 - Ve volarské knihovně po dobu letních prázdnin a dovolené proběhla zajímavá výstava o Karlu IV. Skončila sice zároveň s prázdninami, ale stojí za to, se za ní ohlédnout.

 Text a foto: Ladislav Beran

   Výstava na zajímavých panelech dokumentovala život a dobu velkého krále, státníka a zejména diplomata, který povýšil Českou kotlina na jednu z největších zemí své doby. Známé stavby, významné diplomatické tahy, jedna z nejstarších univerzit a korunovační klenoty - to vše zde bylo jednoduchou formou znázorněno i vysvětleno.

   Karel IV. byl pro naši historii největším státníkem a králem, který naši zemi povýšil do nevídaných rozměrů. Tato výstava navazuje na loňské výročí, kdy jsme oslavili 700. let od jeho narození. Ve Volarech ji více shlédli turisti, kteří se o ní dozvěděli a chtěli ji vidět. Volarští čtenáři - ne, že by ji ignorovali - byli v menšině. V minulém týdnu ji navštívily i děti z příměstského tábora ve Volarech a moc jim líbila, řekla nám  vedoucí volarské knihovny Ladislava Škrnová.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist