Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Knihovnice z Volar připravily měsíc plný překvapení

 VOLARY - 5. dubna 2017 - 8:14 - Březen - měsíc čtenářů je každoroční akce knihoven, do které se pravidelně zapojuje i volarská knihovna. Knihovnice Ladislava Škrnová a Marcela Zvonková připravily tentokrát měsíc plný překvapení pro malé i velké.

 Text a foto: Ladislav Beran

   www.dre-kon.cz

   Vše začalo hned z úvodu března besedou na téma Jak se lidské smýšlení a styl života odráží na našem zdraví a psychice. Zajímavé náměty, i jak na to, představily Jindra Krákorová a Lucie Krákorová z jedné české rodinné firmy zabývající se vývojem a výrobou přírodních produktů. Povídání nejen o zdravé výživě, ale celkovém projevu duševna, a jak s tím nakládat, bylo zajímavé a zejména dámám se líbilo.

   Pokračovalo se nocí v knihovně s hrdiny komiksu Čtyřlístek. Pinďa, Bobík, Myšpulín a Fifinka, hrdinové nejstaršího českého komiksu, nejenže připravili čtenářům zajímavé čtení, ale i několik dobrodružství. Pro první ročníky základní školy to bylo povídání o utrženém Sluchátku Macha a Šebestové a zejména o jejich autorovi Adolfovi Bornovi. Toto povídání a čtení bylo v rámci projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. U obou tříd prvňáčků to mělo úspěch a všechny děti toho o obou hrdinech věděly hodně.

   Pro děti mateřských škol se pokračovalo ve známém projektu Včelka Mája čte dětem, kde hlavním tématem bylo rozkvetlé jaro. Nejdříve se četlo o kuřátku Ťutíkovi a poté se již tvořilo a povídalo o jaru. O tom jaké je to období roku a o prvních kytičkách, ptácích, mláďatech a nechyběly ani velikonoce. A právě k velikonocům si děti vyrobily a ozdobily pěknou skládanku a velikonoční vajíčko, které na závěr zavěsily na krásný "vajíčkovník" v knihovně.

   Pro dospělé potom byla připravena v hotelu Bobík beseda s Petrem Hejnou, který představil Egypt, tentokrát ve videografii. Luxor a jeho památky, horské oázy a zejména život pod hladinou Rudého moře - to byly záběry, které se líbily všem. A někteří posluchači si ta místa, která kdysi sami navštívili, také rádi připomněli.

)

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist