Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Policie předvánočně vychovávala a radila také v Prachaticích

 PRACHATICE - 18. prosince 2016 - 7:20 - Policisté z Územního odboru Prachatice se vydali v pátek dopoledne za nakupujícími přímo do dvou obchodních center v Krumlovské ulici v Prachaticích. Jejich poslání bylo tentokrát předvánoční a dá se vyjádřit slovy Nedávejte zlodějům šanci.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto poskytla Policie ČR

   www.dre-kon.cz

   Nejprve kontrolovali, zda si lidé nenechávají v zaparkovaných vozidlech viditelně položené cennosti, kabelky, tašky s tablety či peněženky.

   "Zjistili, že až na jednu dámskou kabelku volně ponechanou na předním sedadle vedle řidiče, bylo vše v pořádku," sdělila nám mluvčí Policie ČR Martina Joklová. Řidičce vozidla s neopatrnou spolujezdkyní pak policisté předali letáček s nápisem Auto není trezor, a také s preventivními radami.

   Přímo v obchodních centrech pak policisté především dohlíželi na to, jestli mají nakupující své tašky a kabelky pod neustálou kontrolou. "V několika případech byli svědky toho, že - hlavně dámy - mají stále ve zvyku zavěšovat si kabelky na nákupní vozíky. Těm pak vysvětlili nebezpečí jejich počínání a předali jim leták varující před usnadňováním práce kapsářům," doplnila mluvčí Martina Joklová.   V podobném duchu budou prachatičtí policisté pokračovat v preventivních opatření po celý zbytek adventu.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist