Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Poslední vlak z Volar, který poslal na trať výpravčí

 VOLARY - 12. prosince 2016 - 7:46 - Poslední vypravený vlak výpravčím odjel z Volar v sobotu 10. prosince večer. Nádražní hodiny ukázaly 18:45, a to byl pokyn pro výpravčího Libora Mustace k vypravení posledního vlaku z perónu nádraží. Byl to vlak číslo 18017. Souprava Regio přijela do Volar ze Stožce a mířila dál do Číčenic.

 Text a foto: Ladislav Beran

   www.dre-kon.cz

   Před příjezdem do Volar ještě hlášení z tratě, pokyny ze stanice, hlášení k odjezdu vlaku ze stanice Volary. A potom již přišlo poslední vypravení světelnou výpravkou zelené barvy a následoval odjezd na Prachatice a dál do Číčenic. Od neděle 11. prosince už tato tradice z nádraží s novým jízdním řádem zmizela. Tuto povinnost přebírá vlakový doprovod v součinnosti se strojvedoucím.

   V sobotu v podvečer tak ztratila vlaková doprava ČD jednu krásnou část historie, kdy hlavně děti čekaly, až přijde pan výpravčí se svou výpravkou a ukáže vlaku zelenou. Tímto dnem se stala výpravka historií, která zřejmě obohatí mnohá muzea a pro cestující se stane vzpomínkou již z filmů či starých fotografií. Tak tedy na shledanou krásná historie, I vy pane výpravčí!

   Ve Volarech u tohoto okamžiku nechyběli ani pánové Roman Kozák a Petr Čmerda, členové Stifterova pošumavského železničního spolku, s posledním grafikonem tras z Volar. I pro ně, stejně jako pro nás, přinesl sobotní večer hlubokou nostalgii. Ale život jde a jede dál. I ten na kolejích a nádražích...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist