Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Místní akční skupiny mezinárodně o projektech 

 PRACHATICE - 27. května 2015 - 9:01 - Čtyři desítky zástupců ze čtrnácti místních akčních skupin (MAS) z jižních Čech, čtyř z Bavorska, tří z Horních Rakous a Euroregionu Šumava - Bavorský les se ve čtvrtek 21. května sešly v Prachaticích na dalším mezinárodním pracovním setkání. Na programu byla hlavně přeshraniční spolupráce na nových projektech.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl 

   www.dre-kon.cz

   "Cílem bylo představit partnerům své projekty v cestovním ruchu, lokální produkci a hospodářství, ale i ve vzdělávání, kultuře či spolkové činnosti. A získat je formou burzy záměrů pro spolupráci na nich. Jde o projekty, pro které hledají partnery v sousedních zemích," uvedla Marta Krejčíčková z MAS Rozkvět Lhenice. 

   Podle jejích slov se ve vstřícné atmosféře podařilo předběžně domluvit spolupráci na více než desítce projektů. Debata se rozvinula také o výměnných stážích pracovníků nebo o pořádání festivalů lidových zvyků, tradic a řemeslných trhů. V neposlední řadě přišla řeč i na využití regionálního tématu Pivo. 

   Podrobnosti o projektu Rozvoj místního partnerství a trhu práce, jehož realizátorem byla MAS Rozkvět Lhenice spolu s dalšími partnery, najdou zájemci na www.portalprace-jiznicechy.cz. Průběh a výsledky mezinárodního workshopu místních akčních skupin v prachatickém hotelu Albatros Relax opět potvrdily, že se jedná o spolupráci dlouhodobou. Potěšení nad tím vyslovil i Jaromír Petrášek z MAS Šumavsko, který setkání v angličtině moderoval.

   Setkání se zúčastnili a do debaty se aktivně zapojili představitelé místních akčních skupin Rozkvět, Šumavsko, Blanský les – Netolicko, Krajina srdce, Lužnicko, Pomalší, Vodňanská ryba, Sdružení růže, Vltava, Střední Povltaví, Česká Kanada, Strakonicko, Blatensko, a dále LAG Deggendorf, Freyung - Grafenau, Regen, Straubing - Bogen, Donau-Böhmerwald, Sterngartl Gusental a Wels - Land.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist