Hlavní strana.
 

Zprávy - Kriminalita - Publicistika - Kultura - Fotoreportáže - Pozvánky - Inzerce - Názory - Počasí - FACEBOOK - FOTBAL - HOKEJ

 
Chcete vědět více? Stačí kliknout.

www.foto-show.cz

www.alarmyvelek.cz

Více...

www.aaasedacky.cz

 

www.prachatickonews.cz - Zprávy

  Pro Prachatice chce zakázky města dražit na webu

 PRACHATICE - 27. července 2010 - 8:51 - Sdružení Pro Prachatice, které bude na podzim usilovat o hlasy voličů v komunálních volbách v Prachaticích, navrhuje revoluci ve výběrových řízeních na městské zakázky. Chce je dražit ve veřejně přístupných dražbách na internetu. Sdružení také nové otevřelo diskusi o privatizaci městských bytů. 

 Text: Tomáš Přibyl 

Akce slev. Co jsme připravili?     www.adrenalin-libin.cz

   Sdružení v programu na svých webových stránkách www.proprachatice.cz uvádí, že chce vytvořit co nejširší databázi firem, které by se mohly výběrových řízení účastnit. Možnost nízkých cen a následných víceprací chce snížit podrobnou zadávací dokumentací a pak by se zakázky dražily na internetu. "Město vyhlásí zakázku, umožní firmám seznámit se s dokumentací a nechá po přiměřeně dlouhou dobu vkládat všechny oprávněné firmy nabídkové ceny. Nabídky se budou zobrazovat tak, že viditelná bude cena, nikoliv zadávající firma. Zakázku získá firma, která nabídne nejnižší cenu," popisuje sdružení svůj plán. "Týká se to zakázek malého rozsahu, jak uvádíme na webu ve volebním programu. U ostatních to nejde ze zákonných důvodů - může se přihlásit kdokoliv," dodal líd sdružení Robert Zeman. 

   Novinkou programu sdružení Pro Prachatice je otevření diskuse o privatizaci městských bytů. Peníze z případných prodejů by podle sdružení měly být zdrojem dalších příjmů. "Utržené peníze by neměly jít primárně do rozpočtu města, ale být uloženy do komodit, které umožní jejich užití i v budoucnosti a kdy nedojde k znehodnocení prostředků, případně je (částečně) investovat tak, aby trvale přinášely zdroj příjmu do obecního rozpočtu," navrhuje sdružení. 

   Sdružení Pro Prachatice je zatím jediné, z kandidátů v Prachaticích, které představilo mediím detailně svůj program. 

Máte informace stojící za zveřejnění? Nečekejte až zavoláme a ozvěte se nám sami.

Napište nám e-mail nebo volejte:

+420 724 576 434 a 

+420 607 640 368