Hlavní strana.
 

Zprávy - Reportáže - Rozhovory - Kriminalita - Publicistika - Sport - Kultura - Fotoreportáže - Pozvánky - Inzerce - Názory - Počasí

 
Chcete vědět více? Stačí kliknout.

www.foto-show.cz

www.alarmyvelek.cz

Více...

www.aaasedacky.cz

 

 

 

 

 

www.prachatickonews.cz - Zprávy

  Prachatice: Do voleb jde silná nezávislá kandidátka

 PRACHATICE - 9. června 2010 - 16:41 - Kartami v komunálních volbách v Prachaticích bude letos silně míchat i nová nezávislá kandidátka. Sdružení Pro Prachatice má ve svých řadách řadu známých osobností veřejného života ve městě. V současnosti připravuje detailní program a sbírá podpisy pod petici za své zaregistrování. 

 Text: Tomáš Přibyl 

Akce slev. Co jsme připravili?     Pro podrobnosti stačí kliknout!

   K nejznámějším jménům na kandidátce patří bývalý místostarosta Robert Zeman, který byl svého času třetím nejpopulárnějším politikem ve městě. Dál pak Andrea Tajanovská - žena, která stála v čele odporu vůči plánu radnice na rozdělení ZŠ Zlatá stezka v roce 2007, Šárka Grabmüllerová - učitelka a známá triatlonistka, Juljo Hasík - bývalý ředitel záchranné služby v Prachaticích nebo Michaela Veselá - ředitelka prachatické farní charity a vedoucí kina a herec Kamil Štěpán. Kompletní seznam lidí, kteří chtějí za nové sdružení kandidovat, je možné najít zde. "Dohromady se dala skupina lidí - osobností různého věku a pracovního uplatnění, kteří se zajímají o dění okolo nás.  Myslíme si, že můžeme být prospěšní spoluobčanům při správě věcí veřejných. Jsme tým vzájemně se respektujících osob, které spojuje podobný pohled na problémy a svět okolo nás," řekl Robert Zeman. 

   Program sdružení se nyní připravuje. "Snad mohu nyní telegraficky sdělit, že nám jde o uvážlivé a maximálně průhledné hospodaření s městskými prostředky, větší zájem o výši nákladů, které platíme za dodávky vody, tepla a další komunální služby ovlivnitelné městem," uvedl Robert Zeman s tím, že Pro Prachatice by chtělo také více veřejnost zatáhnout do dění ve městě, tak aby si radnice a občané byli blíže. "A úřad citlivěji vnímal trable a základní potřeby Prachatičanů," doplnil. 

   Kandidáti zatím nemají určené pořadí. Rozhodovat o něm budou v primárkách, po kterých se ukáže, kdo z nich bude kandidátem sdružení na starostu nebo starostku. V současnosti sdružení hlavně sbírá podpisy pod petici, která je nutná pro zaregistrování. "Rádi bychom prostřednictvím PrachatickoNews požádali spoluobčany, kterým je naše kandidátka sympatická nebo ty, kteří chtějí, aby podzimní volební soutěžení bylo pestré, zda-li by nás svým podpisem podpořili právě na petici, která je vystavena k podpisu na více místech. Podrobnosti jsou uvedeny v Novinkách na www.proprachatice.cz nebo přímo zde," dodal Robert Zeman. 

Ilustrační foto stránek vznikajícího sdružení.