Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 V rozpočtu jsou hokejbalové hřiště, výtahy a příprava staveb

 PRACHATICE - 10. ledna 2014 - 13:01 - Při sestavování rozpočtu na nový rok 2014 musela prachatická radnice šetřit. Stavět se však ve městě bude a zastavit se nemůže ani příprava jeho dalšího rozvoje. Vyplývá to ze slov starosty Prachatic Martina Malého na minulém městském zastupitelstvu, kde se rozpočet schvaloval.

 Text: Zdeněk Přibyl

Reklama u nás se vyplatí. Více...   www.dre-kon.cz

   V rozpočtu roku 2014 má své místo výstavba hřiště pro hokejbal a in-linové bruslení v areálu Parku Mládí za 19,5 milionu korun. Pokračovat by měly také rekonstrukce městských ulic, čímž by radnice navázala na úspěšný rok 2013. V plánu jsou například rekonstrukce části Kasárenské ulice a světlo světa by měla spatřit nová komunikace napříč řidiči hodně využívaného škvárového hřiště.

   Alespoň některé obyvatele největšího městského sídliště pod Šibeničním vrchem potěší další iniciativa radnice. Poté, co bylo téměř dokončeno zateplení a nové fasády městských domů a opraveny některé nebezpečné vstupy do domů, hodlá radnice část finančních prostředků vybraných na nájemném letos vložit do výměny výtahů v České ulici. Objevit se jich tam má celkem pět, přičemž každý vyjde zhruba na jeden milion korun. 

   Nejdůležitější investicí roku 2014 by se mohla stát výstavba nového sběrného dvora, kterou zatím radnice eviduje takříkajíc pod čarou rozpočtu. Vyžádá si náklady zhruba 58 milionů korun a rozhodující bude, aby město na ni získalo dotaci. Bez ní by se podle slov starosty do stavby nemohlo pustit. Výběrové řízení na dodavatele sběrného dvora by se mohlo uskutečnit v prvním pololetí roku.

   Rovněž pod čarou je zatím i revitalizace Štěpánčina parku. Opětovně  vybudován by tu měl být i nový altán namísto původního, který vloni počátkem srpna zničil strom vyvrácený vichřicí. Altán by se však měl postavit z prostředků, které se městu vrátí z jeho pojištění.

   Rozpočet pamatuje i na postupnou přípravu budoucích staveb a rekonstrukcí. Část finančních prostředků je totiž vyhrazena na pořízení projektové dokumentace například na opravy Základních škol Národní a Zlatá stezka. Pokračovat mají i přípravy na rekonstrukci a dostavbu bývalé hasičské zbrojnice naproti gymnáziu na Multifunkční knihovnické a vzdělávací centrum. Chystat se bude i kanalizace v místní části Prachatic na Libínském Sedle.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...