Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Jánská má nové přípojky, chodníky a odvodnění 

 PRACHATICE - 23. prosince 2013 - 7:49 - Oprava odvodnění a také  povrchu chodníku jedné strany prachatické Jánské ulice dospěla do cíle. Stavbu realizovala na základě výběrového řízení stavební firma HUKO s.r.o. O opravu vodovodních přípojek se předtím postarala firma ČEVAK. Celkové náklady na opravy a rekonstrukci části Jánské ulice dosáhly téměř jeden a půl milionu korun. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

Reklama u nás se vyplatí. Více...   www.dre-kon.cz

   Podle slov vedoucí odboru komunálního hospodářství a dopravy prachatické radnice Ivany Jeřábkové došlo navíc i na úpravu povrchu v křížení ulic Jánská a Zlatá stezka tak, aby se sjednotila dlažba povrchu s navazujícími chodníky. Tyto takzvané vícepráce si vyžádaly 35 000 korun. Vzhledem k dobrým klimatickým podmínkám se podařilo akci dokončit zhruba o 20 dní dříve, než předpokládal plán, konstatovala Ivana Jeřábková.    

   Prací, které bylo nutno v Jánské provést, bylo ve skutečnosti ještě víc. Opraveno bylo sedm vodovodních přípojek k jednotlivým domům, jejich vnější zdivo bylo odvlhčeno. Nově bylo upraveno odvádění dešťové vody z okapů a zmizely povrchové, plechem kryté příčné žlaby. Řešily se vjezdy do jednotlivých domů, aby už netvořily výrazné stupně. Chodník dostal povrch z kostičkové kamenné mozaiky, které dávají přednost památkáři. Jak dříve uvedl starosta Prachatic Martin Malý, dočká se v budoucnu úpravy také druhá část chodníku na protější straně ulice. 

   Rekonstrukce chodníku v Jánské ulici byla zajímavá i z ekonomického pohledu. "Pro financování těchto prací jsme si vytvořili finanční polštář v podobě úspor u několika jiných akcích v celkové výši zhruba jeden milion korun. A to tak, že se při výběrovém řízení podařilo snížit původně rozpočtovanou cenu stavby," uvedl starosta Martin Malý. K této úspoře přidala radnice v Jánské asi 400 tisíc korun z finanční rezervy města.

   Jánská ulice, jako v podstatě hlavní příjezdová cesta do centra Prachatic by si zasloužila lepší povrch celé komunikace. "Uvažujeme o novém asfaltovém povrchu v příštím roce," řekl starosta města Martin Malý o ulici, ve které panuje čilý dopravní ruch a kterou například také prochází hlavní průvod při každoročních Slavnostech Zlaté stezky.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2013, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...