Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Prachatický sportovně rekreační areál modernější

 PRACHATICE - 28. listopadu 2013 - 16:15 - Za přítomnosti starosty Prachatic Martina Malého byla ve středu 27. listopadu slavnostně předána do užívání stavba Modernizace sportovně rekreačního areálu v Prachaticích. Postarala se o ni nákladem 5 028 584 korun včetně daně prachatická provozní jednotka akciové společnosti STRABAG podle projektu Ing. Petra Tolara. Na stavbu město získalo dotaci z Evropské unie ve výši 85 procent uznatelných nákladů. Stavělo se od 2. září do 16. listopadu.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

Reklama u nás se vyplatí. Více...   www.dre-kon.cz

   "Za 75 dnů prošla v prostoru za plaveckým stadiónem rekonstrukcí dvě antuková volejbalová hřiště, vyrostlo tu nové hřiště pro plážový volejbal a rekonstrukce se dočkaly volejbalové tribuny. Součástí objektu jsou i šatny, sociální zázemí a pěkná klubovna. Na dosud nevyužívaném místě za fotbalovým hřištěm s umělou trávou nově vzniklo unikátní víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Jsme rádi, že společnost STRABAG, která se stavby ujala, zůstala věrná své tradičně dobré kvalitě," uvedl prachatický starosta Martin Malý.

   A protože se jedná zejména o hřiště pro míčové sporty, vyplnil starosta přání ředitele Sportovních zařízení Prachatic Jaroslava Dárka Černého a odstartoval novou éru hřišť zapískáním na píšťalku. Poté si oba při prohlídce hotového díla v doprovodu dalších zúčastněných, kteří se na stavbě podíleli, připomněli dobu před dvěma roky, kdy spolu promýšleli, co by se mohlo ve sportovně rekreačním areálu změnit k lepšímu. Proto byli dobře připraveni využít dotaci, když se na ni naskytla příležitost. I teď prý mají ještě řadu dalších nápadů...

   Víceúčelové hřiště na nevyužívané ploše za umělým trávníkem vyrostlo vlastně na místě, kde si jen pamětníci připomínají někdejší skládku odpadů. "Má moderní povrch, je osvětlené, s dvojími brankami, koši na basketbal a opatřeno je oplocením a dřevěnými mantinely. Sportovní veřejnost ho bude moci využívat při malé kopané, nohejbalu, ale i streetballu, soft tenisu a podobných sportech," řekl vedoucí odboru investic prachatické radnice Jaromír Markytán.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2013, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...