Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Na hřbitově sv. Petra a Pavla uctili Den veteránů

 PRACHATICE - 11. listopadu 2013 - 15:42 - Tradiční Den veteránů se dnes, v pondělí 11. listopadu, konal na hřbitově sv. Petra a Pavla ve Starých Prachaticích. Pietního aktu uctění památky obětí první a druhé světové války se zúčastnil starosta Prachatic Martin Malý. Ke shromážděným promluvil podplukovník Jan Josef, účastník misí v Libyi, Kuvajtu a vojenský pozorovatel v Jugoslávii. Zazněla rovněž Večerka a státní hymna České republiky. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

   www.dre-kon.cz

   Den veteránů tradičně uspořádal na den ukončení první světové války v roce 1918 Klub vojenských důchodců spolu s prachatickou radnicí, Armádou České republiky, Hasičským záchranným sborem, Svazem bojovníků za svobodu, veterány válečných konfliktů a dalšími zástupci společenského života. Podplukovník Jan Josef ve své řeči vzpomněl všechny bojovníky, kteří položili své životy za svobodu Československa.

   Zároveň připomněl, že bohužel v poslední době klesá ochota naší společnosti připomínat si oběti bojů za svobodu naší republiky ve světových válkách i osvobozovacích bojích na dalších místech světa. Jako příklad uvedl, že letos poměrně v tichosti uplynulo 95 let od významné bitvy u Bachmače na Ukrajině v první světové válce. Hrdinně v něm bojovaly československé legie ještě před ustavením samostatného československého státu s německou přesilou. 

   Úctu obětem válek vyjádřili představitelé veřejného života, mezi nimiž byli i členové veteránských spolků v uniformách z první a druhé světové války, položením věnce k pomníku obětí první světové války a květin k upravenému hrobu třiatřiceti ruských vojínů pochovaných na městském hřbitově v Prachaticích v letech 1914 až 1918. U obou památníků stáli čestnou stráž vojáci Armády České republiky. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2013, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...