Hlavní strana
 

Zprávy - Kriminalita - Publicistika - Kultura - Fotoreportáže - Inzerce - Názory - Počasí - FACEBOOK - Sportovní odkazy

 
Více...

www.foto-show.cz

Více...

Více...

 

www.prachatickonews.cz - Zprávy

 Investoři ustoupili, dub pyramidální na lázních zůstane

 PRACHATICE - 25. května 2011 - 8:32 - Investoři a projektanti připravované stavby Resortu sv. Markéty na lázních v Prachaticích ustoupili odporu a argumentům části veřejnosti a zachovají tu ojedinělý dub pyramidální. 

 Text: Tomáš Přibyl, foto: Zdeněk Přibyl 

Akce slev. Co jsme připravili?   Reklama u nás se vyplatí. Více...

   Proti kácení části stromů na Lázních sv. Markéty a hlavně dubu pyramidálního se podpisem petice postavilo 376 lidí. Radnice zprostředkovala kvůli tomu jednání mezi investory a projektanty a odpůrci, o kterém jsme informovali zde. Zástupci investorů nakonec v minulém týdnu oznámili, že našli řešení, jak dub zachovat. 

Poděkování zástupců iniciátorů petice:

   Za zástupce signatářů a příznivců petice bránících stromy (zejména však dub pyramidální) na Lázních  můžeme konstatovat, že jsme byli ve čtvrtek 19. května velmi příjemně překvapeni přístupem a vstřícností stavebníka Resortu sv. Markéty, který se po třech měsících společných jednání rozhodl ke změně projektu tak, aby zejména tento stotřicetiletý velikán zůstal zachován. Z původně plánovaných 24 kácených stromů bude pokáceno šestnáct. 

   Dialog mezi investorem a občanskou iniciativou pomohl realizovat pan místostarosta ing. Robert Zeman, kterému bychom rádi poděkovali za ochotu zprostředkovat setkávání obou stran. K novému stanovisku stavebníka došlo pak po důkladném prostudování situace a vyargumentování pohledů obou stran. Malá změna projektu nepřináší ve svém důsledku žádné navýšení nákladů na výstavbu a navíc bude přínosem pro místní obyvatele i pro budoucí návštěvníky a hosty zrealizovaného stavebního záměru.

   Na rozdíl od postoje radních (Prachatický Deník, 6. 5. 2011) jsme měli od samého počátku jako hlavní cíl získat pro budoucí podobu Lázní obojí – dub i wellnes centrum.

   Tímto bychom chtěli vyjádřit poděkování i projektové kanceláři M4 architekti a ing. Janu Hesounovi, který zastupoval investora.

   Největší dík ale patří všem lidem, kteří dosud petici podepsali či podporovali, protože jen díky síle 376 občanů se mohl vyjednávací tým stát neformálním účastníkem jednání. Uznání patří v tomto týmu panu Pegleymu, panu Řezníkovi a rodině Šlesingerově, díky kterým byl po ruce vždy dostatek argumentů a podkladů k jednání.

   Spojením všech těchto aktivit by tedy mělo být vybudováno jak nové hotelové centrum, tak zároveň zůstane Lázním svaté Markéty nádherný dub pyramidální – vznešený pamětník historie tohoto koutu města…

   Považujeme za samozřejmé i dále informovat nejen sympatizanty petice o dalším dění kolem dubu či zeleně na Lázních svaté Markéty.

   Jana Mühlsteinová 

Máte informace stojící za zveřejnění? Nečekejte až zavoláme a ozvěte se nám sami.

Napište nám e-mail nebo volejte:

+420 724 576 434 a 

+420 607 640 368

 

 

Více...

Více...

Více...

 
Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2011, Všechna práva vyhrazena
Redakce - Reklama