Hlavní strana
 

Zprávy - Kriminalita - Publicistika - Kultura - Fotoreportáže - Inzerce - Názory - Počasí - FACEBOOK - Sportovní odkazy

 
Reklama u nás se vyplatí. Více...

Reklama u nás se vyplatí. Více...

www.foto-show.cz

Reklama u nás se vyplatí. Více...

Reklama u nás se vyplatí. Více...

 

www.prachatickonews.cz - Publicistika

 OBRAZEM: Lukostřelecký turnaj Genius loci

 HRÁDEČEK - 27. září 2011 - 9:05 - To, že na Hrádečku u Netolic můžeme zahlédnout několik pštrosů, čínských prasátek a jiných neobvyklých druhů zvířat, není pro místní žádným překvapením. Avšak když tuto sobotu 24. září projíždějící turisté o kus dál potkali několik desítek lučištníků, mohlo to působit poněkud podezřele. Zdání ale klame.

 Reportáž – Eva Filipová, Pořadatel za DEMDAAL, o.s. – Petr Šmíd 

Akce slev. Co jsme pro vás připravili?    Více...

   Zdejší nádherné prostředí se totiž stalo dějištěm lukostřeleckého turnaje s příznačným názvem Genius loci. Ten již podruhé pořádalo občanské sdružení Demdaal ve spolupráci s DDM Netolice, DDM Písek, občanským sdružením Lukostřelec.cz, portálem Lučištnice.cz a lukostřeleckým klubem TREFA. 

   Pro zhruba 40 účastníků bylo připraveno celkem 11 disciplín. Pro děti byl zajištěn speciální program. Při zahájení bylo dokonce kladeno střelcům na srdce, aby si tento krásný den především co nejvíc užili. Aby se zbytečně nenechali pohltit pravidly, nikam nechvátali a mohli tak o to víc nasávat zdejší atmosféru. Tato slova naštěstí nepadla vniveč, protože celý turnaj probíhal v příjemně poklidném a přátelském duchu. 

   Hned ráno po registraci byli soutěžící rozděleni do několika skupin, v kterých se pak během dne pohybovali po různých stanovištích. Mezi ty tradiční patřila například Lovecká stezka, kdy se v lese střílelo na zvířecí figuríny. 

   Aby si střelci užili i trochu adrenalinu, byla připravena Bojová stezka, kdy museli během časového limitu osvobodit zajatce. Největších ohlasů, samozřejmě až po stánku s občerstvením, několika druhy pití společně s domácími bramboráčky, se však dočkala Střelba z kanoe, kterou si zde mnozí vyzkoušeli poprvé. Závěrečnou napínavou disciplínou pro uzavření tohoto lukostřeleckého dne se stal Kombat. 

   Celý den probíhal v natolik přívětivé atmosféře, že turnaj připomínal spíše setkaní mnoha přátel, kteří si rozhodli zpříjemnit slunnou sobotu lukostřelbou. 

   Avšak i přesto nakonec přišel čas na závěrečné sečtení bodů ze všech disciplín a následné vyhlášení. Výherci byli odměněni jak medailemi, tak sladkostmi a ti nejlepší dokonce velkou prostřelenou dýní ze zahrádky. 

   Na závěr bychom rádi poděkovali všem organizátorům za skvělé zajištění zázemí. Velké díky pak patří hlavně všem účastníkům za úžasně pohodovou atmosféru, protože bez nich by turnaj rozhodně nebyl turnajem. 

Máte informace stojící za zveřejnění? Nečekejte až zavoláme a ozvěte se nám sami.

Napište nám e-mail nebo volejte:

+420 724 576 434 a 

+420 607 640 368

 

TOPlist

 

Více...

Více...

Více...

 
Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2011, Všechna práva vyhrazena
Redakce - Reklama