Hlavní strana
 

Zprávy - Kriminalita - Publicistika - Kultura - Fotoreportáže - Inzerce - Názory - Počasí - FACEBOOK - Sportovní odkazy

 
Nový pneu a auto servis. Více...

Reklama u nás se vyplatí. Více...

www.foto-show.cz

Reklama u nás se vyplatí. Více...

Reklama u nás se vyplatí. Více...

 

www.prachatickonews.cz - Publicistika

 Hasičský pětiboj ve Zbytinách s historickou technikou

 ZBYTINY - 29. června 2011 - 9:23 - Zbytinští dobrovolní hasiči v sobotu 25. června uctili již potřetí památku svého bratra a kamaráda Františka Korcha. Jsou tomu tři roky, co odešel do hasičského nebe, ale pro kamarády hasiče žije dál. 

 Text a foto: Tomáš Přibyl  

Akce slev. Co jsme pro vás připravili?    Reklama u nás se vyplatí. Více...

   Třetí ročník memoriálu zahájili zbytinští hasiči na místním hřbitově, kde položili kytici k hrobu Františka Korcha a minutou ticha uctili jeho památku. Po tomto obřadu se přesunuli k hřišti, kde na ně čekal hasičský pětiboj. 

   Nejdříve vysvětlil starosta sboru dobrovolných hasičů Zbytin Josef Václavík pravidla a disciplíny a upřesnil program celého odpoledne, ve kterém nešlo jen o závod. Zbytinské přijeli prověřit dobrovolní hasiči Břas z Plzeňského kraje a jihočeských Šalmanovic. Ukázky dovednosti hasičů předvedli dobrovolníci z Volar a profesionální hasičský záchranný sbor Prachatice a historii hasičů předvedli hasiči ze Stach. 

   Volarští ukázali vyproštění osoby z vozidla za pomoci speciální techniky, Prachatičtí ukázali jak využít 27 metrů vysokou plošinu při hašení či vyprošťování lidí z výšek. Plošina se poté stala středem zájmu, neboť každý se chtěl podívat na okolí Zbytin a být na chvíli téměř ve stejné výšce jako nedaleká Libínská rozhledna. 

   Stašští dobrovolní hasiči předvedli zásah z dob první republiky a jejich ruční stříkačka oheň uhasila, byť jeden hasil tak intenzivně, že samaritánky speciální meduňkou ho oživit museli. Vystupovali v dobových uniformách a ukázali staré hasičské nářadí. Do Stach do muzea můžete zavítat od úterý do pátku 09.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00 So a Ne 09.00 - 16.00. Vše o muzeu naleznete na www.hasicskemuzeumstachy.cz 

   Mezi jednotlivými ukázkami probíhal závod pětiboje, ve kterém soupeřili dva týmy domácích a to hasiči a fotbalisti, Břasy, Šalmanovice a dva týmy žen - domácí a Šalmanovice. Discipliny to nebyly jednoduché - štafeta na 4 x 100 m, útok s džberovkou, skok přes pneumatiky, slalom s pneumatikou a běh s pneumatikou za zády. Za domácí fotbalový tým nastoupil i starosta obce Josef Furiš a vedl si dobře. V závodě nechyběly pády lehké i krkolomné, technické závady či postříkání diváků, kterých se tu sešlo na dobrou stovku. 

   Odpoledne plné hasičské zábavy se povedlo a protože závod vyhrává jen jeden, putuje letos pohár do západočeských Břas, ale uznání patří všem. Na závěr Josef Václavík všem poděkoval za účast, hodnotné sportovní výkony, ukázky i zážitky a všechny pozval na večerní taneční zábavu.

Máte informace stojící za zveřejnění? Nečekejte až zavoláme a ozvěte se nám sami.

Napište nám e-mail nebo volejte:

+420 724 576 434 a 

+420 607 640 368

 

 

Více...

Více...

Více...

 
Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2011, Všechna práva vyhrazena
Redakce - Reklama