Hlavní strana.
 

Zprávy - Reportáže - Rozhovory - Kriminalita - Publicistika - Sport - Kultura - Fotoreportáže - Pozvánky - Inzerce - Názory - Počasí

 
Reklama u nás se vyplatí. Více...

Reklama u nás se vyplatí. Více...

www.foto-show.cz

Reklama u nás se vyplatí. Více...

Chcete vědět více? Stačí kliknout.

 

www.prachatickonews.cz - Publicistika

  Obrazem: Klarinetový soubor ve Švédsku

 PRACHATICE - 8. června 2010 - 17:21 - Zcela výjimečným a závazným se stalo účinkování Klarinetového souboru Prachatice ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček, působícího při Základní umělecké škole v Prachaticích na Mezinárodním festivalu dechových souborů ve švédském Jönköpingu. Festival, kterého se soubor zúčastnil, nesl název WIND OF MUSIC 2010. 

 Z redakční pošty: Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice

Akce slev. Co jsme pro vás připravili?     Pro podrobnosti stačí kliknout!

   Pozvání k účinkování bylo již v pořadí druhé - poprvé se tak stalo v loňském květnu a to na základě vytvoření dobrých a přátelských vztahů s jönköpingským klarinetovým souborem a hudební školou v Jönköpingu. 

   Na tomto ročníku festivalu se Klarinetový soubor Prachatice stal již plnohodnotným českým zástupcem spolu s dechovým souborem Božejáci z Vysočiny. Oba soubory ve svém žánru reprezentovali Českou republiku. 

   Klarinetový soubor Prachatice odehrál v průběhu celého festivalu celkem pět vystoupení, ve kterých představil většinu svého repertoáru, obsahujícího nejrůznější taneční žánry - swingovou, klasickou, ragtimovou hudbu ve vlastních aranžích a ryze českou hudbu reprezentovanou především skladbami svého dvorního skladatele Františka Jančíka, který specielně pro soubor komponuje. Právě zde měly oficiální premiéru jeho aktuální novinky, interpretované souborem. Skladby byly vřele přijaty švédským publikem.  

   Klarinetový soubor Prachatice též vystoupil na závěrečném ceremoniálu za přítomnosti hlavního organizátora a producenta festivalu. Dvě vystoupení ve Švédsku byla společná zásluhou Jönköpingského klarinetového souboru pod vedením Josefa Burdy, se kterým Klarinetový soubor Prachatice odehrál několik společných skladeb a vystupoval i při loňských oslavách Mistra Jana Husa v Husinci v červenci 2009. Jedna z těchto skladeb měla svou premiéru - jmenovala se Mazurka Klezmer, připravená specielně pro švédské vystoupení v aranžmá Josefa Burdy. Švédský soubor na oplátku zahrál s Klarinetovým souborem Prachatice skladbu George Gerschwinna – Sumemrtime, v úpravě Jana Hovorky. Ve vystoupeních měli převahu taneční skladby i novinky Františka Jančíka. 

   Jsme velice rádi, že můžeme tímto způsobem přispět k šíření české kultury v zahraničí a reprezentovat také město Prachatice. Více o souboru na  www.klarinetovekvinteto.wbs.cz.  

Máte informace stojící za zveřejnění? Nečekejte až zavoláme a ozvěte se nám sami.

Napište nám e-mail nebo volejte:

+420 724 576 434 a 

+420 607 640 368