Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Dají se ale bez větru pouštět draci? V Paraplíčku to dokázali! 

 PRACHATICE - 27. října 2019 - 9:33 - Ve čtvrtek při svačině zazvonil ve třídě u nás ve školce Paraplíčko v České ulici v Prachaticích zvonek. „Kdo to k nám přišel?“ divily se děti. Byla to paní listonoška a přinesla nám dopis. Poslal ho Drak Papírák, který dětem napsal básničku.  

 Z redakční pošty: Mirka Studená, Bohuslava Jindráková – MŠ Paraplíčko

Já jsem Drak Papírák,

vyletím až do oblak.

Rád si létám mezi mraky,

honem, děti, pojďte taky! 

   Samozřejmě, že všechny děti hned chtěly za dráčkem vyrazit. Ale kde vlastně je, jak ho najdeme? Všechno to bylo napsané v dopise - jděte podle barevných fáborků, ty vám ukážou správný směr. Tam, kde budou dva, hledejte obálku s úkolem. Když dokážete najít všechny fáborky a splnit úkoly, najdete i Draka Papíráka a můžete si s ním zalétat. 

   A protože v naší školce máme děti šikovné, najít cestu a správně odpovědět na všechny otázky o podzimu, které byly schované v obálkách, nebylo vůbec těžké. Došli jsme až do parku vedle bývalého škvárového hřiště, kde už na nás čekaly děti a jejich paní učitelky ze třetí třídy, které pro nás dnešní tematický den připravily. A jak se říká: „Co se slíbí, to se splní,“ nesměl chybět ani ten drak.

   Každá třída dostala svého vlastního dráčka a šli jsme pouštět. Jenže vítr měl asi právě dovolenou a ani nefouklo. Ale dětem z Paraplíčka to vůbec nevadilo. Draky ve vzduchu udržely rychlostí běhu a vlastním pohonem a všichni společně jsme si užili hodně legrace.  

   Draky Papíráky si ve školce dobře uložíme a až nám zafouká, znovu je proženeme. A potom už doopravdy poletí až do oblak.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist