Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Klub I.P. Portusu otevřel dveře pro malé i velké návštěvníky

 PRACHATICE - 4. října 2019 - 7:07 - Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. (Portus Prachatice, o.p.s.) v pátek 27. září přivítalo návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P., který je sociální službou, děti i dospělí.

 Připravil: Zdeněk Přibyl s podporou Hany Bártová, realizátorky a sociální pracovnice NZDM Klub I.P.

   Klub I.P. nabízí pomoc a podporu dětem a mladým dospělým v nepříznivé životní či sociální situaci. Pracovníci Klubu, kteří jsou odborně vzděláni v práci s dětmi a mládeží, byli po celé odpoledne připraveni odpovídat na dotazy ohledně poslání a praktického fungování Klubu.

   Nejčastěji zazněly otázky, komu je Klub určen a proč jsou služby poskytovány anonymně. „Naši službu využívají děti a mladí lidé s nejrůznějšími životními těžkostmi. U nás na Klubu mají zajištěný bezpečný prostor, diskrétnost a také anonymitu. Tyto naše zásady slouží k ochraně našich klientů před stigmatizací, pomáhají jim se otevřít a svěřit se se svými problémy apod. Součástí naší pomoci je i odborné poradenství a základní krizová intervence,“ vysvětlila realizátorka Klubu I.P. Bc. Hana Bártová, DiS.

   Po celé odpoledne byl Klub zaplněn dětmi, přišlo i několik rodičů a dalších návštěvníků. Kromě prohlídky prostorů, seznámení s pracovníky Klubu a pohodového povídání u kávy, si přítomní mohli prohlédnout výstavu fotografií, mapující činnost Klubu I.P. za posledních dvanáct měsíců.

   „Výstava se skládala ze dvou částí. První část připomněla průběh loňské renovace interiéru Klubu. Druhá část byla zaměřena na praktické využití nového vybavení. Na fotografiích tak návštěvníci mohli vidět momentky z realizovaných preventivních programů, vzdělávacích aktivit, her a soutěží, které proběhly mezi srpnem 2018 a srpnem 2019,“ vysvětlila sociální pracovnice Klubu Bc. Markéta Šestáková.

   Akce byla součástí celorepublikového Týdne nízkoprahových klubů pořádaného Českou asociací streetwork.

Tým NZDM Klubu I.P. – Miroslav Bednár (pracovník v sociálních službách), Bc. Hana Bártová, DiS. (realizátorka Klubu I.P. a sociální pracovnice), Bc. Markéta Šestáková (sociální pracovnice) a Bc. Jana Fleischmannová (sociální pracovnice). Další fotografie z akce naleznete na adrese: http://bit.ly/DODKlubIP 

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist