Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Ženou roku se stala záchranářka a pečovatelka Ilona Vintrová

 ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRACHATICE - 23. září 2019 - 8:50 - Vítězkou desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Jihočeský kraj stala Ilona Vintrová, záchranářka a pečovatelka o seniory, která působí i na Prachaticku. Rozhodlo o tom hlasování veřejnosti, informoval nás David Hocke z kanceláře hejtmanky Jihočeského kraje.

 Připravil: Zdeněk Přibyl, foto poskytla kancelář hejtmanky Jihočeského kraje

    Slavnostní předání se uskutečnilo ve středu 18. září v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Ocenění jí za přítomnosti zástupců soutěže předal radní Jihočeského kraje Antonín Krák.   "Jsem velice rád, že se projekt Žena regionu letos vyhlašuje na jihu Čech již počtvrté. Myslím si, že tu máme řadu schopných žen, které nad rámec svých běžných starostí o rodinu dokážou vytvářet ještě další hodnoty. A jsem na ně za to pyšný. Zároveň bych chtěl všem ženám, které se do tohoto projektu zapojují, poděkovat, že se své práci věnují naplno, nebojí se vstoupit do veřejného života a přitom ještě nezištně pomáhají druhým,“ uvedl radní Jihočeského kraje Antonín Krák.

   Ilona Vintrová získala z desítky finalistek od veřejnosti nejvyšší počet hlasů. Pracuje jako záchranářka ve Zdravotnické záchranné službě Jihočeského kraje. Kromě toho ale působí jako pečovatelka v Domově důchodců v Kůsově, Domově klidného stáří v Pravětíně a má dvacet seniorů v domácí péči. Ve svém volném čase pak hraje s dětmi divadlo a vede zdravotnický kroužek. Ilona Vintrová zároveň působí v zastupitelstvu obce Stachy, podílí se nejrůznějších soutěžích, vychovala dvě děti a kdykoli je potřeba, neváhá podat pomocnou ruku.

   „Vítězství v soutěži pro mě byl doslova šok, na takové ovace nejsem zvyklá. Když mě zvali na pódium, myslela jsem, že omdlím. Dojít si pro ocenění ve společenském oblečení, navíc na podpatcích, není pro mě, jako pro někoho, kdo většinu života chodí v záchranářské uniformě, vůbec jednoduché,“ svěřila se Ilona Vintrová a prozradila, že spousta aktivit, kterým se v životě věnuje, pro ni není práce, ale zábava. „Když mám náhodou volno, jsem z toho celá nesvá, uklízím stokrát uklizené, alespoň se nabídnu, že pohlídám děti, běhám a venčím pejsky,“ svěřila se čerstvá vítězka, která je mezi svými známými proslulá svou ochotou komukoli a kdykoli pomoci.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist