Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Dny branné přípravy pod křídly Červeného kříže se vydařily

 VIMPERK, PRACHATICE - 18. září 2019 - 13:30 - U příležitosti Světového dne první pomoci, který každoročně připadá na druhou zářijovou sobotu, uspořádal Český červený kříž Prachatice za podpory Ministerstva obrany, Zdravého města Prachatice a Města Vimperka dvě akce. Při nich stovkám příchozích návštěvníků předvedl mnoho zajímavého z branně bezpečnostní problematiky.

 Z redakční pošty: Zuzana Pelikánová

   Připomeňme si, že Světový den první pomoci má všechny upozornit na to, že dovednost poskytnout první pomoc může - v prvních minutách - rozhodnout o životě a smrti člověka. Naučit se základní dovednosti první pomoci není přitom vůbec složité, bez ohledu na věk, vzdělání či povolání každého z nás.

   Dny branné přípravy se letos uskutečnily 9. září ve Vimperku v parku u řeky Volyňky a 16. září v Zahradní ulici v Prachaticích. Dobrovolníci ČČK, mezi nimi i žáci prachatických ZŠ Vodňanská, Národní a Zlatá stezka 387, a žáci ZŠ Smetanova Vimperk, ZŠ Stachy a ZŠ Vacov seznámili příchozí s postupy první pomoci u popálenin, odřenin, zlomenin, masivního krvácení, otevřené zlomeniny nebo cizího tělesa v ráně. Nezapomněli jsme ani na resuscitaci.

   Pracovník Horské služby přiblížil například transport raněných v podmínkách těžko dostupného terénu. Policie ČR i Městská policie Vimperk se věnovala tématu dopravní bezpečnosti a autonehodám, dospělí i některé děti si zkusili i „dýchnout.“ Členové Jihočeské záchranné kynologické brigády se akce zúčastnili i se svými psími pomocníky a převedli nejen vyhledávání osob.

   Příležitost vyzkoušet si překážkovou dráhu s toxibrýlemi, které simulují stav opilosti nebo po požití drog, a zajímavé informace z oblasti drogových služeb pak návštěvníkům poskytyl Jihočeský streetwork a Kontaktní centrum, pod hlavičkou Prevent 99.

   Nezapomněli jsme ani na význam dárcovství krve a jeho důležitost. Tradičně jsme také pro zájemce připravili měření krevního tlaku a poradenství v oblasti zdravotní prevence.

   Jako doplnění zde byla k prohlédnutí vozidla a technika Hasičského záchranného sboru, Horské služby, Policie ČR, Městské policie Vimperk a Policie ČR.

   Závěrem bych ráda poděkovala všem zúčastněným za precizní přípravu akce, která byla pestrá a velmi zajímavá. Nesmím však opomenout ani ty, bez jejichž pochopení by se akce nemohla uskutečnit, a to šéfy všech zúčastněných organizací. Těšíme se na další ročníky!

  VIMPERK: Foto Kateřina Bártová a Michal Škopek

 

 PRACHATICE: Foto Milada Přibylová, PRACHATICKOnews.cz

 

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist