Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Galerie Dolní brána v Prachaticích nyní uvádí: Tři Marschalovi

 PRACHATICE - 18. září 2019 - 6:56 - V prachatické Galerii Dolní brána je od pondělka 9. září nová výstava s názvem Tři Marschalovi. Představuje až do 11. října zajímavou tvorbu tří členů malířské rodiny. A v samotném závěru výstavy bude na návštěvníky čekat překvapení.

 Z redakční pošty: Text - Šárka Hettnerovád - galeristka, foto - Věra Houšková

   Přestože se jedná o výstavu rodinnou, a návštěvník by asi očekával jistou podobnost v tvorbě autorů, realita je jiná. Každý ze „Tří Marschalových“ má naprosto odlišný pohled na svět, používá odlišné výrazové prostředky, formáty, barvy a techniky. Každý z vystavujících má tedy v galerii „svůj“ prostor.

   Paní Zdena Marschalová ve své tvorbě vychází z neustálého sledování vývoje společnosti. Je zaujata tématy náhodných setkání na ulici, v metru či kavárně. Kreslí a maluje plavkyně, tanečnice, cirkusové akrobatky a umí přesvědčivě vystihnout energii i eleganci pohybu. Vytváří barevné akordy, složené z jemných tónů i silných akcentů. Její citlivé vnímání světa kolem nás jí přináší stále nové podněty.

   Pan Miloslav Marschal se ve svých dílech věnuje pozorování přírody. Přemítá nad jejím charakterem, vnitřní strukturou, vrstvením a rytmem. Nejde mu ovšem o záznamy konkrétních motivů, ale o jejich transformaci do jednoduchých srozumitelných a výrazných znaků. Ty pak v prostoru vytvářejí přirozený celek. Jeho malba má od počátku do konce jasný řád, je monumentální. Jako bychom pohlíželi nejen do krajiny, ale i do nekonečného vesmíru.

   Pomyslnou třešničkou na dortu jsou na výstavě díla nejmladšího člena rodiny - Kryštofa Marschala. Ten překvapil návštěvníky svými kresbami portrétů hvězd stříbrného plátna. Mezi jinými jsou v galerii k vidění Johny Depp, Michael Jackson, Angelina Jolie, Catherin Zeta-Jones, Bob Dylan, Audrey Tatou a Jiří Lábus jako Rumburak. Kryštof vnímá perspektivu vlastním, naprosto originálním způsobem. Kresbu začíná odshora, od vlasů, bez zaměření a bez ohledu na limity. Pokud tedy přesáhne kresba původní papír, dolepuje k němu další část a dává tak vzniknout unikáním dílům bez hranic.

   Vernisáž výstavy Tři Marschalovi doprovodila příjemným zpěvem a hrou na kytaru Barbora Štětinová. Na instalaci výstavy se podíleli nejen Marschalovi, ale i brigádníci Galerie Dolní brána - Barbora Wiesnerová, Adéla Lukášková a Filip Hrubec. A opět bylo připraveno, pod dohledem paní Ivety Jirouškové, malé pohoštění.   Výstavu můžete shlédnout do pátku 11. října. V sobotu 12. října proběhne v rámci Dnů otevřených ateliérů v Galerii Dolní brána Prachatice také veřejná reinstalace výstavy Tři Marschalovi za účasti autorů. I na ni jste srdečně zváni.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist