Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Štafeta z Prachatic do bavorského Grainetu oslavila svobodu

 PRACHATICE/GRAINET - 17. září 2019 - 6:30 - Štafetový Běh po Zlaté stezce z Prachatic do partnerského bavorského Grainetu připomněl v sobotu 14. září 30. výročí pádu železné opony a znovunabytí svobody v roce 1989. Za pořadatele štafety to uvedl Jan Kocourek. Štafeta připomněla i historický Běh se solí z Prachatic do Pasova, který se uskutečnil brzy po pádu železné opony 29. prosince 1990.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Jana Kocourková

   Sobotní Běh po Zlaté stezce, zvaný také Běh svobody, byl úspěšný. "Během štafety, kterou na trať poslal z Velkého náměstí starosta Prachatic Martin Malý, jsme se zastavili na několika zajímavých a důležitých místech," řekl pro PRACHATICKOnews.cz Jan Kocourek.

   Podle jeho slov to byl například hřbitov po zaniklé obci Cudrovice. Ve Volarech se zase setkali účastníci běhu s městskými zastupiteli v čele s Romanem Kozákem. "Na další cestě jsme se zastavili u památníku Bohumila Hasila, bratra Krále Šumavy, který při přechodu hranice zemřel při přestřelce s příslušníky Pohraniční stráže 13. září 1950," řekl Jan Kocourek.

   Na hraničním přechodu Mechový potok u Českých Žlebů se k českým běžcům přidali i jejich němečtí kolegové a společně pak pokračovali v cestě. "Na německé straně jsme se ještě zastavili v kapli zaniklé obce Leopoldsreut a na rozhledně Haidel (1166m), odkud je Šumava jako na dlani. Do cíle štafety v Grainetu jsme doběhli společně," dodal Jan Kocourek.

   V cílovém místě štafetu přivítali představitelé Grainetu v čele se starostou Kasparem Voglem. Byl u toho i místostarosta Prachatic Jan Klimeš. Úspěšný letošní Běh svobody bude mít za rok opět pokračování.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist