Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Domácí hospic sv. Jakuba slavnostně otevřeli v Prachaticích

 PRACHATICE - 16. září 2019 - 7:17 - Za krásného počasí byl v úterý 10. září slavnostně otevřen v Prachaticích Domácí hospic sv. Jakuba. Pracovníci tohoto hospicu budou poskytovat zdravotní, sociální, psychologickou a duchovní péči klientům i jejich rodinám v domácím prostředí. Zřizovatelem nejmladšího zařízení je Hospic sv. Jana N. Neumanna, o. p. s. Prachatice.

 Z redakční pošty: Bc. Štěpánka Válková, vedoucí zařízení, sociální pracovnice

   Malé slavnosti předcházel Den otevřených dveří, který začal od devíti hodin. Bylo hezké, že možnost podívat se do nově vzniklého zařízení využilo velké množství návštěvníků. Byli mezi nimi odborníci, zvědavci, náhodní kolemjdoucí i příbuzní možných klientů.

   Zajímavou návštěvou byly i děti majitelů domu, které v něm bydlely spolu s rodiči v období let 1947 – 1964. Do svého rodného domu se přišly podívat s obavami, po neuvěřitelných 55 letech. Došlo na milé, dojemné vzpomínání, u kterého nechyběly ani slzičky. Návštěvníci přáli pracovníkům nového hospice hodně sil při tak záslužném poslání.

   Den se překlenul do odpoledních hodin a za přítomnosti významných hostů z akademického prostředí, zástupců samospráv, členů správní a dozorčí rady Hospice, kolegyň z lůžkového Hospice sv. Jana N. Neumanna, Domácího hospice sv. Veroniky z Českých Budějovic, Domácího hospice sv. Markéty ze Strakonic, lékařů a dalších hostů, byla slavnostně přestřižena symbolická páska.

   Samotnému otevření předcházelo malé houslové zklidnění v podání Slávky Tomešové. Úvodního slova se postupně zhostili PaedDr. Jan Klimeš, místostarosta města Prachatice, Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., děkanka Zdravotně sociální fakulty JČU, Bc. Štěpánka Válková, vedoucí Domácího hospice sv. Jakuba, PhDr. Mgr. Robert Huneš, MBA, ředitel Hospice sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. a P. Mgr. Petr Plášil, prachatický vikář. Ten po přestřižení pásky požehnal všem lidem a novému domu Domácího hospice sv. Jakuba.

   Následně pak slavnost pokračovala prohlídkou nových prostor hospice a neformálním setkáním přítomných hostů při malém občerstvení. Toho se velmi dobře zhostili studenti – kuchaři číšníci Střední školy Nerudova Vimperk, pracoviště Prachatice, pod vedením vedoucího učitele odborného vzdělávání Antonína Olaha. Za což jim velmi děkujeme.

   Slavnost je už minulostí a v Horní ulici 138 v Prachaticích jsou připraveni pracovníci Domácího hospice sv. Jakuba Vám pomoci v nelehkých chvílích života vašeho blízkého. Kontakt: 732 182 466, info@hospicjakub.cz, www.hospicjakub.cz.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist