Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Vzpomínky na tábor na Lipně dlouho nevyblednou

 NOVÁ PEC - 3. září 2019 - 22:12 - Školáci už opět chodí do školy, která o prázdninách zase nespadla, ale vzpomínky na prázdninové zážitky ještě nestačily vyblednout.

 Z redakční pošty: Jiřina a Matěj Holánkovi, Prachatice a Praha

   Na letní dobrodrůžo si jistě vzpomenou také malí i velcí účastníci tábora pro babičku či dědu a vnuka nebo vnučku, který opět pořádala se svými spolupracovnicemi a spolupracovníky Blanka Venderová z Prachatic na "Netolické základně" u lipenského jezera za Novou Pecí.

   Věnován byl především vodě a životu kolem ní. Mezi táborníky přišel i specialista na rybí kuchyni, kuchař-čaroděj Petr Stupka, a ukázal všem své umění. Děti však zaujalo i vyprávění Lumíra Vozábala, známého znalce a ochránce přírody a pedagoga v jedné osobě, o životě vlaštovek. Jak známo, stará se jako odborný garant o vlaštovky například na Biofarmě Slunečná.

   I když počasí během srpnového týdne ukázalo hned několik svých různých tváří, dostali se táborníci jak ke koupání ve vodě, tak také k plavbě na lodičkách. Nejvíc se ovšem natěšili, a také pilně připravovali, na závěrečný karnevalový průvod v převlečení za různé bytosti od vody a jejího okolí. A samozřejmě na táborák a opékáni buřtů, které k letnímu prázdninovému podvečeru neodmyslitelně patří...    

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist