Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Městský architekt Prachatic je nutný, čekají ho důležité úkoly

 PRACHATICE - 3. září 2019 - 13:13 - Do středy 18. září 2019 do 12:00 hodin se mohou zájemci o pozici městského architekta v Prachaticích přihlásit do výběrového řízení.

 Z redakční pošty: Miroslav Lorenc, místostarosta města Prachatic

   Mohlo by se někomu zdát, že městský architekt není v Prachaticích nutný, ale opak je pravdou. Nedávno jsem navštívil město, ve kterém jsem se v roce 1957 narodil, a kde jsem žil do roku 1981.

   Díky architektovi doznalo mé rodné město hmatatelných změn. Místní koncepčně zaměřený architekt sleduje žádoucí prostorový vývoj města a nastavuje vhodné parametry jeho architektonického a urbánního vývoje.

   Tam, kde kdysi bylo autobusové nádraží (náměstí), je díky citlivé ruce architekta odpočinková zóna s lavičkami, fontánou a vhodně rozmístěnou zelení. Poklid celému prostoru dodávají předzahrádky restaurací a i díky tomu se na tomto místě člověk cítí dobře.

   Městský architekt by měl ve spolupráci s vedením města koncepčně řešit strategický plán a územní plánování. Měl by také být konzultantem schopným přesně formulovat požadavky mající zájmy města, aniž by bránil vzniku kvalitního urbanismu a architektury. Náplní práce bude komunikace s odbornou i laickou veřejností.

   Městský architekt nebude zaměstnancem města, nýbrž externím odborníkem nasmlouvaným na potřebný počet hodin za rok.

   Věřím, že pětičlenná výběrová komise, která je složena ze tří členů České komory architektů, dále starosty města Prachatice a vedoucího stavebně správního odboru, vybere toho nejvhodnějšího kandidáta.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist