Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Hudební přátelství Tokia a Prachatic stvrdily už dva koncerty

 PRACHATICE - 29. srpna 2019 - 11:50 - Klarinetový soubor Prachatice v minulých dnech absolvoval společné koncerty s japonským orchestrem Sapporo Wood Winds Orchestra Japan. Koncerty se uskutečnily v Praze a v Českém Krumlově.

 Z redakční pošty: Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice, z. s., umělecký vedoucí

   Pražským posluchačům oba soubory zahrály v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí a v Českém Krumlově v historickém Prokyšově sále Městské knihovny.   Japonský orchestr, složený z hudebníků Tokia a dvou dalších měst, si připravil pro koncerty skvělé úpravy Smetanovy Prodané nevěsty a mnoho jiných krásných pokladů hudební historie. Uměleckým vedoucím orchestru je vynikající japonský hudebník a klarinetista Herayuki Sato. Pětadvacetičlenný orchestr měl také možnost poznat, vedle hudební produkce, podrobněji Prahu a Český Krumlov.

   Klarinetový soubor Prachatice se svými členy Janem Hovorkou, Petrem Chlupským, Tomášem Janouškem, Vítkem Neužilem a Petrou Sovovou si pro koncerty připravil výběr širokého spektra žánrů a hudebních stylů, kterými skvěle oslovil jak pražské, tak českokrumlovské posluchače a turisty, kteří svou spokojenost projevovali dlouhými a nekončícími potlesky. Ostatně japonský orchestr taktéž.

   Mimo koncerty jsme měli možnost se s našimi japonskými přáteli lépe poznat a sblížit při posezení po koncertech a zde se zrodila spousta nápadů, jak spolupráci prohloubit. Je zde možnost, že orchestr v příštím roce při své návštěvě mezinárodního festivalu v Praze navštíví také Prachatice a náš klarinetový soubor navštíví zase Japonsko.

   Věříme, že naše vzájemná spolupráce bude pokračovat a stejně jako náš soubor i naši japonští přátelé si odnášejí nezapomenutelné zážitky z našich letošních společných koncertů.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist