Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Letní soustředění mladých zdravotníků hlavně o první pomoci

 PRACHATICE - 15. srpna 2019 - 9:12 - Oblastní spolek Českého červeného kříže Prachatice uspořádal v první polovině prázdnin letní soustředění pro mladé zdravotníky v turistické chatě na Libínském Sedle. Pobytová akce byla určena dětem ve věku 6-16 let se zájmem o první pomoc.

 Z redakční pošty: Text - Martina Vondrušková, foto - Zuzana Pelikánová

   Děti čekal nejen odborně zaměřený program teoretické i praktické výuky zdravovědy a první pomoci, ale také hry i zajímavý host. Během pobytu za dětmi totiž přijela Andrea Tajanovská, která dětem umožnila fyzicky pocítit obtíže spojené se stářím prostřednictvím speciálních simulačních pomůcek, jako jsou například Parkinsonovské rukavice, geronto-oblek nebo brýle simulující zrakové vady.

   Děti se rovněž dozvěděly, jak seniorům a lidem se zdravotním postižením ulevit od potíží souvisejících se sníženou hybností, či jak pomoci při sebeobsluze. Na děti čekal také celodenní výlet, který tentokrát směřoval do Albrechtic, a zároveň si při něm procvičily první pomoc v terénu a transport raněných.

   Závěr pobytu byl věnován vyhodnocení a rozloučení. Rádi bychom tímto poděkovali dětem za příjemně strávený čas, rodičům za důvěru a partnerům za spolupráci. Letní soustředění mladých zdravotníků bylo realizováno za podpory Města Prachatic a Nadace ČEZ.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist