Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Nabídka volnočasových aktivit na Vimpersku je nyní pestřejší

 VIMPERK - 4. srpna 2019 - 13:30 - Za účasti starostky Vimperka Jaroslavy Martanová, místostarosty Zdeňka Kuncla a pana Jiřího Bartošíka, certifikovaného instruktora, který trasy v okolí Vimperka vytyčil, byla v druhé polovině července představena jedna ze tří tras určených pro Nordic Walking.

 Z redakční pošty: Text - Lenka Švecová, foto - Adéla Jiříková a Lenka  Švecová, Odbor školství, kultury a cestovního ruchu, Městský úřad Vimperk

   Trasy proznačené Klubem českých turistů mohou využívat nejen obyvatelé města a okolí, ale i jeho návštěvníci. Raritou nových vimperských tras je, že se jedná o vůbec první trasy pro Nordic Walking, které Klub českých turistů vyznačil.

   Nejdelší trasa 3,6 kilometru, určená pro začátečníky, seniory vyššího věku, rodiče s dětmi, rekonvalescenty nebo zdravotně oslabené jedince, je proznačena zelenou barvou a provede vás Pravětínským údolím.

   Kratší trasa 3,3 kilometru, která je naopak určena pro zdatnější chodce, předpokládá dobrou fyzickou kondici, ale není natolik náročná, aby nebyla zvládnutelná běžnou populací, je v okolí Brantlova Dvora proznačena modrou barvou. Pokud by však někdo tuto trasu nechtěl jít celou, má možnost využít žlutě proznačenou zkratku.

   Na začátku a přibližně uprostřed každé trasy jsou nainstalovány informační stojany s mapou a popisem tras nebo protahovacími cviky. Samotné značení tras je pak tvořeno dvěma svislými pruhy, kdy pravý je v barvě trasy (modrá, žlutá, zelená) a levý bílý.

   Bližší informace naleznete na https://www.vimperk.cz/cz/nordic-walking-vimperk-a-okoli/4509/.

   V případě, že na těchto trasách objevíte nějaký úsek, který se vám bude zdát jako nedostatečně proznačený, sdělte nám prosím tuto informaci a my sjednáme nápravu. Samozřejmě budeme rádi i za jakékoliv tipy na zlepšení nebo rozšíření nabídky NW tras.

   Přejeme příjemně strávený čas na těchto trasách a v nohách spoustu kilometrů!

NORDIC WALKING byl vymyšlen ve Finsku. Jedná se o přirozenou, bezpečnou, účinnou a komplexní fyzickou aktivitu, která je vhodná pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Se speciálními holemi je Nordic Walking vědecky osvědčená aktivita, která kombinuje technicky správnou chůzi s typickým pohybem paží běžkařů a pohybů ramen. Aktivní a kontrolované pohyby trupu společně se správným vzpřímením a rovnováhou trupu tvoří harmonickou pohybovou aktivitu.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist