Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Další komentovaná prohlídka Volar. Včetně nočního hřbitova

 VOLARY - 31. července 2019 - 15:58 - Již podruhé během letošního léta připravilo Kulturní a informační centrum Volary na prahu uplynulého víkendu večerní komentovanou prohlídku města. Jestliže ta první se věnovala Starému městu, tentokrát cesta vedla od kostela ke křížové cestě.

 Z redakční pošty: Jaroslav Pulkrábek, ředitel KIC Volary

   Stejně jako v případě první vycházky se sešla dobrá stovka účastníků, což pro pořadatele přinášelo nejednu starost. Nicméně díky přenosnému ozvučení a fundovanému komentáři Romana Kozáka nebyl nikdo zklamán.

   Putování dějinami města lemovalo hned několik kapliček a kaplí, „zámek“, nejsilnější energetický bod města, kámen s tajemným monogramem a samozřejmě samotná křížová cesta. Na zpáteční cestě pak následovala noční návštěva hřbitova a zde vzpomínka na významné osobnosti města.

   Na srpen připravuje volarské Kulturní a informační centrum dvě další setkání s historií. První, ve středu 7. srpna, se opět vydá na Staré město. Při druhém, ve středu 28. srpna, se před kostelem sv. Kateřiny Alexandrijské ve Volarech budou promítat staré fotografie náměstí.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist