Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Libín-S byl opět hostem hudebního festivalu Pod lípou v Jámě

 JÁMA - 15. července 2019 - 23:44 - Na svátek Svaté Markéty, 13. července, se členové folklorního souboru Libín-S Prachatice sjeli do Jámy. Nejedná se o žádnou jámu, tedy jakousi díru, ale o osadu Jáma u Mičovic, kde druhým dnem pokračoval již XVII. ročník hudebního festivalu Pod lípou.

 Z redakční pošty: Hynek Hladík, předseda Libín-S Prachatice, z.s.

   Jáma je malá vesnička s třiceti čísly a sedmdesáti obyvateli. Přesto ale Jáma žije. Právě odsud je jihočeská dechová kapela Doubravanka, působí tu Pošumavský spolek hezkých holek pro Jámu a okolí a každý rok se tu už sedmnáct let koná hudební festival Pod lípou. První den je vždy v rytmu rocku, druhý den ve znamení lidových melodií a dechovky. Libín-S Prachatice poměrně pravidelně otevírá program druhého dne.

   Když starosta Mičovic Luboš Bárta zahajoval nejvýznamnější kulturní akci obce, stál již Libín-S Prachatice nastoupen na okraji pro tanec nebezpečně vyhlížejícího mokrého tanečního parketu. Při dechovkových melodiích se samozřejmě tancuje, starosta Bárta také upozorňoval na kluzký parket. Začínalo se totiž o něco později, ve dvanáct pršelo.

   Libín-S Prachatice začíná pravidelně Bavorovem. Tanečnice a tanečníci se krásně zrcadlili na mokrém parketu, fotografové měli jistě radost.
Primáška kapely Libín-S Prachatice Helena Dvořáková připomněla, že soubor hostuje na festivalu velmi často, naposledy to bylo před třemi lety.

  Před nedávnem se Libín-S vrátil z mezinárodního folklorního festivalu v Litvě. Pro litevský festival si připravil i taneční trilogii - Jarmark, Hospoda a Dozvuky - z počátku folklorního souboru, kterou prezentoval i v Jámě.

   Již v prvním tanečním pásmu Jarmark se ukázala nebezpečnost mokrého a kluzkého parketu. Naštěstí hrůzně vypadající pád Romany, která skončila až na trávníku mimo parket, a Karla, skončil naštěstí bez úrazu.

   V každém vystoupení Libín-S Prachatice nesmí chybět jihočeská Doudlebská polka. Pravidelně soubor tančí nejprve sám, pak si tanečnice a tanečníci dojdou pro diváky, aby si společně zatancovali. "S námi si zatancovali v Německu, Rakousku, v Americe, před nedávnem i v Litvě, jistě tomu tak bude i v Jámě," vyzvala primáška. Parket už osušilo sluníčko, které občas vykouklo z mraků. Pak již na řadu přišel rozlučkový tanec V Prachaticích...

   Po celou dobu vystoupení seděla bývalá vedoucí souboru Helena Svobodová nad křížovkami. Až při bližším pohledu bylo vidět, že neluštila, ale celý čas si dělala poznámky. Uvidíme, co v nich je?

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist