Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Čtvrťáci ze ZŠ Vodňanská Prachatice vzpomínají na Strážnici

 STRÁŽNICE/PRACHATICE - 11. července 2019 - 16:10 - Zasloužené prázdniny tráví v těchto dnech mnoha způsoby aktivní školáci ze 4. B Základní školy Vodňanská Prachatice. Určitě si ale občas vzpomenou na úspěšné okamžiky, které zažili při Mezinárodním foklórním festivalu ve Strážnici.

 Z redakční pošty: Jitka Panglová a Růžena Vinciková, ZŠ Vodňanská, Prachatice

   Třída 4. B dostala pozvání zúčastnit se Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici jako vystupující třídní kolektiv. Byla to pro nás velká čest a nácviku vystoupení se zpěvem a tancem jsme se poctivě věnovali.

   Čím jsme si to zasloužili? Tím, že naše škola je již devět let zapojena v projektu „Tady jsme doma – regionální folklor do škol“, který zaštiťuje Národní ústav lidové kultury.

   Naše vystoupení se jmenovalo „Hrajeme si na konopickou“. Všem divákům jsme představili naši regionální oslavu úrody lnu a konopí. Měli jsme velký úspěch a už během vystoupení nás diváci odměňovali potleskem. My jsme se nejdřív báli, ale pak jsme trému překonali a vystoupili bez chybičky.

   Vše ještě umocnil hudební doprovod paní učitelky Barbory Schvarcové (rozené Režné), bývalé učitelky naší školy, která hrála na dudy. A abychom při vystoupení krásně vypadali, dostali jsme nové kroje zaplacené z grantu, o který požádalo vedení školy.

   Vezli jsme s sebou také dárky pro ostatní vystupující školy, které nám poskytlo vedení města Prachatic.

   Velký dík patří našim rodičům, kteří naše vystoupení podporovali už během nácviku a někteří za námi přijeli i do Strážnice.

   Díky našemu úspěšnému vystoupení jsme náš region, naše město a naši školu zapsali do povědomí mnoha účastníků i diváků festivalu. Ještě dlouho z toho budeme mít dobrý pocit!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist