Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 V ZŠ Netolice - Bavorovská mají nyní nejmodernější vybavení

 NETOLICE - 7. července 2019 - 10:20 - Před posledním dnem školního roku měla veřejnost možnost prohlédnout si čerstvě dokončenou rekonstrukci a nový objekt odborných učeben ZŠ Netolice v ulici Bavorovská.

 Z redakční pošty: Ladislav Vovesný, ředitel ZŠ Netolice, foto: Ivan Janota

   Příležitost byla hojně využita nejen rodiči stávajících i budoucích žáků, ale dostavili se i ti, kteří absolvovali základní školu v Netolicích již před desítkami let. Bez nadsázky lze říci, že nebyli zklamáni.

   Celková investice do obou staveb, včetně nejnovějšího vybavení, přesáhla 40 miliónů korun. Akce byla realizována díky spolufinancování Evropské unie – Evropského fondu pro regionální rozvoj, IROP a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Cílem projektu je zvýšit kvalitu a dostupnost infrastruktury pro vzdělávání v návaznosti na sociální inkluzi v Netolicích.   V kompletně rekonstruovaném pavilonu, který byl původně postaven v sedmdesátých letech v akci „Z“, je umístěna učebna dílen, odborná učebna fyziky/chemie, učebna informační a komunikační technologie (počítačová učebna) a školní kuchyňka, sociální zařízení a kabinety odborných předmětů. V nové jednopatrové budově jsou odborné učebny přírodních věd, cizích jazyků, informační a komunikační technologie, jazyková laboratoř a multimediální učebna. Samozřejmě včetně odpovídajícího zázemí.   Zároveň došlo k propojení stávající historické budovy školy, pavilónu a nové budovy uzavřeným koridorem. Pro potřeby výchovných i odborných předmětů byl vybudován rozsáhlý skleník.   Podstatným faktem pro další rozvoj a kvalitu poskytovaného vzdělávání není jen vznik nových prostor, ale i to, že všechny učebny jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi a učebními pomůckami.   Celkově jde o zdaleka největší investici do základního školství od doby vzniku školy. Škola s tradicí vstoupila do jednadvacátého století.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist