Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Městská knihovna Prachatice pasovala prvňáčky popatnácté!

 PRACHATICE - 25. června 2019 - 16:11 - Téměř na konci školního roku proběhlo letošní pasování na čtenáře, které pro prachatické prvňáčky připravila Městská knihovna Prachatice. V roli pasovaných žáčků se minulý týden postupně vystřídaly děti ze ZŠ Vodňanská, ZŠ Zlatá stezka 240 a ZŠ Národní.

 Z redakční pošty: Lucie Jiraňová a Ludmila Bicanová, Městská knihovna Prachatice

   Slavnostního setkání se zúčastnil starosta Prachatic Martin Malý, vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu městského úřadu Jiřina Dolejšková, ředitelka Městské knihovny Prachatice Hana Mrázová a ředitelky všech prachatických základních škol.

   Tentokrát pasovací žezlo na ramena nových čtenářů pokládal spisovatel Marek Šolmes Srazil, který se kromě psaní knížek pro dětské čtenáře věnuje také skládání písniček, vede dětské kroužky a vystupuje se svojí kapelou The Ignu. Samotnému odpolednímu slavnostnímu aktu předcházely dopolední besedy s tímto vtipným a zábavným autorem, jehož vyprávění často přerušovaly dětské výbuchy smíchu, zvuky kytary, zpěv i tanec.

   V průběhu dvou dní bylo pasováno 126 prachatických prvňáčků. Ti mají za sebou důležitý rok, ve kterém je jejich paní učitelky naučily kromě psaní a počítání také číst. A knihovnice Městské knihovny Prachatice se těší, že co největší počet nových malých čtenářů přivítají v prostorách knihovny. Zde si v oddělení pro děti a mládež jistě z velkého výběru tu svoji knížku vybere každý. Těšíme se na shledanou ve druhé třídě!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist