Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Narozeninová oslava Netolických vrabčáků vyšla na výbornou

 NETOLICE, KRATOCHVÍLE - 16. června 2019 - 12:20 - Zámecká zahrada Kratochvíle se druhou červnovou sobotu zaplnila téměř třemi stovkami návštěvníků všech věkových kategorií, kteří měli jedno společné - moc rádi zpívají!

 Z redakční pošty: Zuzana Leherová, bývalá členka pěveckého sboru,
foto: Ivan Janota

   Organizátorky večera, sbormistryně Gabriela Turková a Petra Sklářová,  připravily spolu s dětmi úžasnou atmosféru, kterou podpořila zakladatelka sborového zpívání v Netolicích paní učitelka Eva Dudková, která - cituji z knížečky vydané ke čtyřicetiletí sboru - „...nutila netolickou omladinu ke sborovému zpívání už od roku 1955“. To sbor pracoval ještě jako pěvecký kroužek bez názvu, ale skutečný počátek Netolického pěveckého sboru, později Netolických vrabčáků, spadá do roku 1969.

   Na oslavě 50 let trvání sborového zpívání v Netolicích jako první vystoupil přípravný sbor Berušky, pokračovali Netoličtí vrabčáci a komorní sbor Bel Canto. Všichni zpěváčci zpívali opravdu na 100 procent a moc všechny potěšili.

   Závěr patřil společné písni "Rýmovací" a lidovým písním, které opravdu "propojili" účinkující s obecenstvem a to už jsme zpívali úplně všichni!
Bylo mi ctí provázet slovem důstojnou a srdečnou oslavu přátelství, tradice a lásky k hudbě...

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist