Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Den řemesel Nerudovky představil návštěvníkům 11 pracovišť

 VIMPERK - 7. června 2019 - 6:58 - Další Den řemesel uspořádala Střední škola a Základní škola Vimperk. Akce byla určena žákům základních a mateřských škol, jejich rodičům, ale i široké veřejnosti.

 Z redakční pošty: Kateřina Koubová, SŠ a ZŠ Nerudova, Vimperk

   Návštěvníci o posledním květnovém pátku postupně prošli jedenáct stanovišť, která nabízela nejen mnoho informací, ale i praktických ukázek týkajících se technických oborů školy.

   Děti se podílely na výrobě hmyzích hotelů, které si po ukončení akce odnesly. Soutěžily v technických dovednostech a ti nejmenší také malovali obrázky s technickou a stavební tématikou. V části elektro účastníci akce zkoušeli pájení elektrických obvodů a práci s elektronickým mikroskopem, které zde zajistili zástupci společnosti Rohde & Schwarz. Fyzikální stanoviště pak předvedlo speciální stavební měřicí techniku, jako je termokamera, čidla vlhkosti apod.

   Kromě jemné elektroniky a stavebních řemesel byla součástí programu i ukázka stavební a zemědělské techniky. Strojní vybavení pro obory Opravář zemědělských strojů a Strojník silničních strojů je poměrně rozsáhlé a dětem se líbila nejen vyvážečka, nový traktor, ale také kolový nakladač a pásové rypadlo.

   Ve školním internetovém rádiu a televizním studiu Epigon byly připraveny ukázky práce moderátorů a děti tak mohly bavit své kamarády v přímém přenosu, neboť celá akce byla ozvučena právě vysíláním rádia Epigon.

   „Věřím, že si všichni náš Den řemesel příjemně užili a dopoledne, které zde strávili, bylo zábavné,“ řekl ředitel školy Petr Žuravský.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist