Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Předškoláci z MŠ Skalka na výletě v Mraveništi a také Pilařišti

 PRACHATICE - 24. května 2019 - 7:27 - Na to květnové ráno se děti z prachatické Mateřské školy Skalka obzvláště těšily. Čekal je zajímavý výlet do města Písku a návštěva Sladovny - Galerie hrou.

 Z redakční pošty: Text - Iva Smolenová, Iva Kochmová, foto - Iva Smolenová

   Děti z 5. třídy navštívily interaktivní expozici s názvem Mraveniště, která je celá ze dřeva a jejímž autorem je výtvarník Vladimír Větrovský. Zde se děti seznámily s mnoha poznatky o přírodě a životě mravenců. Poté se s pomocí tykadélek začarovaly na mravence a užily si mravenčí svět - prozkoumaly všemožné tunely, komůrky s audiovizuálními doplňky, šplhaly po stromech, procházely se po dřevěných mostech, staraly se o mravenčí kukly, klouzaly po skluzavkách a skládaly puzzle.

   Děti ze 4. třídy navštívily expozici Pilařiště, kde se dozvěděly několik poznatků o malíři Radku Pilařovi, který je píseckým rodákem. Po vyslechnutí pohádky O Rumcajsovi si užily fantasticky vytvořený herní prostor - houpaly se v závěsných pytlích, bubnovaly na indiánský buben, zdolaly všechny tunely a chodby.

   Při zpáteční cestě k autobusu si ještě děti prohlédly výstavu soch z písku u řeky Otavy. Výlet se vydařil, všem se moc líbil a v dětech zanechal nezapomenutelné zážitky.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist