Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Chovatelská přehlídka trofejí ve Strunkovicích jen do neděle 

 STRUNKOVICE NAD BLANICÍ - 17. května 2019 - 13:45 - Nejen pro mysliveckou veřejnost, ale zejména pro všechny přátele přírody, děti a školní mládež, je určena tradiční chovatelská přehlídka trofejí lovné zvěře ulovené v mysliveckém roce 2018. Výstava se koná od středy 15. května až do neděle 19. května v kulturním domě ve Strunkovicích nad Blanicí.

 Text a foto: Alena Veleková, odbor životního prostředí

   Chovatelské přehlídky trofejí slouží pro hodnocení kvality chované zvěře a kontrole lovu v honitbách ve správním obvodu ORP Prachatice a Vimperk. Důležitou úlohu mají i v osvětě a vzdělávání žáků škol v oblasti ochrany přírody a krajiny. Na chovatelské přehlídce uvidíte 150 trofejí jelenů, z nich sedm medailových. Nejpočetnější zvěří je zvěř srnčí, vystaveno je 470 trofejí srnců, z nich šest medailových. Sedm trofejí muflonů. Zbraně kňourů prasat divokých, z toho jeden bronzový a dvě lebky mývala - obě zlatá medaile. 

   Součástí výstavy bude v sobotu 18. května doprovodný program. Návštěvníci uvidí například středověké sokolnictví nebo ukázku vábení zvěře. Proběhne i přednáška k čerpání dotací do myslivosti, péči o bažanty v dnešní krajině a seminář biopásy v krajině. Nedílnou součástí je i výstava obrazů Václava Nasvětila, Blanky Mánkové a Michaely Píchové s mysliveckou a loveckou tématikou. Dále rytin do parohů Jiřího Macary.

   Chovatelskou přehlídku trofejí připravuje Myslivecký spolek Strunkovice nad Blanicí ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou - Okresním mysliveckým spolkem Prachatice a odborem životního prostředí MěÚ Prachatice a Vimperk.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2019, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist