Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Mozartova Praha se stala pro Klarinetový soubor opět zlatou 

 PRACHATICE - 9. května 2019 - 11:55 - Soutěžní dvoudenní mezinárodní hudební festival Mozartova Praha skončil pro Klarinetový soubor Prachatice v celkovém hodnocení porotců skvělým výsledkem v podobě zlatého pásma. Prachatičtí muzikanti Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil a zpěvačka Petra Sovová se ho zúčastnili o uplynulém víkendu.  

 Z redakční pošty: Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice 

   Festival zaměřený na klasickou hudbu se konal v hudebním sále pražské konzervatoře na Dvořákově nábřeží v Praze. Akusticky a architektonicky zajímavý sál poskytuje dobré podmínky pro hudební produkci. Klarinetový soubor Prachatice soutěžil s dvěma skladbami, které měly v jeho podání premiéru.  

   První je náročnější italská tarantela La Danza ve vlastní originální úpravě od skladatele Gioacchina Rossiniho v pěveckém provedení Petry Sovové. A druhou byl Klarinetový kvartet Moderato od skladatele, dirigenta a kapelníka Josefa Vejvody, který tuto skladbu věnoval právě Klarinetovému soubor Prachatice. Tato dvě hudební čísla doplnila árie Berty z Lazebníka Sevillského také od Gioacchina Rossiniho a taktéž v pěveckém podání Petry Sovové.

   Klarinetový soubor Prachatice chystá pro prachatické posluchače tradiční koncert v rámci Noci kostelů 24. května od 21 hodin v kostele sv. Petra a Pavla ve Starých Prachaticích. Náš soubor se také připravuje se na červnový koncert v Klatovech v rámci Mezinárodního festivalu duchovní hudby, v létě se zúčastníme Mezinárodního festivalu v Bratislavě, zahrajeme v Třeboni a na konci léta se chystáme na dva prestižní společné koncerty s japonským orchestrem v Praze a Českém Krumlově.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist